2 січня цього року Національна служба здоров’я України на своєї офіційної сторінці в соціальної мережі Facebook (https://www.facebook.com) пояснила, як в нинішніх умовах можна безкоштовно провести планову операцію. Тепер розповімо про це більш детально.
Як отримати безкоштовну медичну допомогу
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) повідомила, щоу 2024 році система охорони здоров’я України зробила важливий крок у напрямку забезпечення безкоштовного доступу до медичних послуг, включаючи планові хірургічні операції. Це означає, що тепер пацієнти, які потребують як невідкладних, так і запланованих медичних втручань, можуть розраховувати на гарантоване отримання необхідної допомоги безоплатно.
Щоб зробити планову операцію безоплатно, необхідно зробити наступне:
1) звернутися в лікарню, яка має договір із НСЗУ за пакетом «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» або «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня» (якщо мова про нескладні операції);
2) мати е-направлення, видане сімейним лікарем, терапевтом, педіатром чи лікуючим лікарем;
3) дотримуватися правил медичного закладу, який приймає пацієнтів для планової операції. Наприклад, якщо мова про нескладну планову операцію в рамках пакету «Хірургія одного дня», то пацієнт повинен надати результати всіх призначених перед запланованим хірургічним втручанням досліджень.
Важливо! Але варто пам’ятати, що надавати квитанцію про сплату благодійного внеску чи приносити медикаменти за списком є не правилом, а порушенням прав пацієнта.
НСЗУ такожнагадало перелік безоплатних послуг при госпіталізації з метою проведення операції, це:
- первинний огляд та визначення маршруту;
- усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
- своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
- анестезія та огляд анестезіологом перед операцією;
- власне хірургічна операція;
- забезпечення ліками з Нацпереліку та закупленими коштом інших програм;
- інтенсивна терапія при загрозливих для життя станах;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд тощо.
Наша довідка. Національна служба здоров’я України – центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій. НСЗУ є національним страховиком, який укладає договори із закладами охорони здоров’я та закуповує у них послуги з медичного обслуговування населення. НСЗУ контролює дотримання умов договорів та робить прямі виплати закладам за надані послуги.
Національна служба здоров’я виконує функції єдиного національного замовника медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій. Кошти, якими вона оперує від імені держави для оплати медичних послуг(більше 100 млрд гривень щороку), зберігаються на казначейських рахунках. Служба не є власником закладів охорони здоров’я та не здійснює управління ними (принцип розмежування функцій замовника і постачальника медичних послуг).
Джерело: (https://uk.wikipedia.org)
Ігор Ворон, юрист