Житлові субсидії та опалювальний сезон: актуальні роз’яснення НСССУ

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 11/13/2023 - 07:04
Ворон

31 жовтня цього року Національна соціальна сервісна служба України на своєму офіційному веб-сайті (https://nssu.gov.ua) опублікувала корисну інформацію під назвою: «Житлова субсидія: звернення до ПФУ». З початком опалювального сезону, зазначають в Національної соціальної сервісної службі,фахівці зібрали для громадян перелік актуальних запитань щодо оформлення житлової субсидії.Тож і ми разом зі Нацсоцслужбою надаємо відповіді на декілька ключових питань.

Коли я можу звернутися за субсидією?

У будь-який місяць року, звернувшись до ПФУ через веб-портал електронних послуг, мобільний додаток ПФУ, веб-портал «Дія», сервісний центр фонду (без прив’язки до місця реєстрації), особисто до уповноважених посадових осіб виконавчих органів місцевого самоврядування/ЦНАПів.

Коли буде проведено розрахунок розміру житлової субсидії для домогосподарств, яким раніше було призначено субсидію на 0,00 гривень?

У Національної соціальної сервісної службі України(НСССУ) зазначили, що органами Пенсійного фонду України у жовтні будуть проведені розрахунки розміру житлової субсидії на опалювальний сезон. Для цього не потрібно звертатися фізично – розрахунок буде здійснено автоматично.

Які доходи враховуються при розрахунку житлової субсидії?

Доходи, що враховуються при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період, базуються на доходах за І – ІІ квартали 2023 року. При розрахунку житлової субсидії на опалювальний період (з жовтня) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується за серпень 2023 року.

Як обчислюється розмір житлової субсидії за жовтень?

Розмір житлової субсидії обчислюється з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16-го жовтня. Тобто послуга з опалення житлового приміщення розраховується на 16 днів незалежно від кількості днів, протягом яких ця послуга фактично надається.

Що повинні робити особи, які раніше не отримували житлову субсидію?

Особи, які раніше не одержували житлову субсидію влітку або отримали відмову в її призначенні на неопалювальний період, мають можливість звернутися за призначенням субсидії до 30 листопада 2023 року.

Ігор Ворон, юрист.