Російський повітряний удар, завданий увечері в неділю по Павлограду, припав по складу ракетного палива, повідомив OSINT-проект GeoConfirmed. Вибух на цьому складі може призвести до екологічної катастрофи у п'яти областях України, писали у 2020 році “Сьогодні” та “Українська служба Бі-Бі-Сі”.
OSINT-аналітики визначили місце завдання російського удару як склад Павлоградського хімзаводу, на якому зберігається старе ракетне паливо. До цього висловлювалися припущення, що удару було завдано по залізничному вузлу, де стояв ешелон з ракетами С-300: зокрема, про це писали проросійські телеграм-канали.
Як писала у 2020 році “Українська служба Бі-Бі-Сі”, на території Павлоградського заводу зберігалося понад 1800 тонн ракетного палива, яке слід було утилізувати ще у нульових, проте Україна не змогла цього зробити через брак фінансування.
Гендиректор підприємства Леонід Шиман тоді зазначав, що у разі вибуху палива Дніпропетровській та чотирьом сусіднім регіонам України загрожує екологічна катастрофа. Телеканал “Сьогодні” уточнював, що вона може торкнутися Запорізької, Полтавської, Харківської та Донецької області. Для відновлення екосистеми знадобиться близько 80 років, говорив Шиман.
Як відзначають експерти GeoConfirmed, Росія, швидше за все, усвідомлювала ризики екологічної катастрофи. OSINT-проект вважає, що ці дії можна кваліфікувати як ще один воєнний злочин російських військових.
У ніч на перше травня Росія завдала другого за кілька днів масованого ракетного удару по українських регіонах далеко від фронту. Регулярний обстріл відновився перед очікуваним контрнаступом України. Внаслідок удару по Павлограду постраждали 34 особи.