Учасники заходу розглянули поняття та форми насильства, розробили алгоритм дій, якого потрібно дотримуватись у випадку домашнього насильства аби мати можливість надати вчасно необхідну допомогу постраждалим.
10 листопада Управління охорони здоров`я Кам`янської міської ради організували проведення тренінгу «Протидія домашньому насильству» для сімейних лікарів. Участь у тренінгу взяли поліцейські Кам`янського РУП, центр соціального захисту, служба у справах дітей.
Кристина Євтушенко, начальник сектору протидії домашньому насильству Кам`янського РУП зазначила, що у місті цілодобово працює мобільна група і її найголовнішим завданням є- оперативність реагування на повідомлення про домашнє насильство та вчасна допомога людям. Також вона розповіла про особливості притягнення кривдника до адміністративної, кримінальної відповідальності та про основні завдання мобільної групи щодо протидії домашньому насильству.
Інспектор відділу превенції Кам`янського РУП Наталія Кучугура розповіла про поняття та види домашнього насильства, як реагувати на такі випадки, де і як отримати допомогу та куди звертатися.
Анастасія Бєлоус, психолог сектору кадрового забезпечення Кам`янського РУП основну увагу звернула на правила спілкування з постраждалими від домашнього насильства. Вона зазначила, що кожна ситуація індивідуальна, тому підхід має бути особистий та орієнтований на потреби постраждалої особи. Дуже важливо правильно оцінити ситуацію, щоб постраждалі від домашнього насильства почувались у безпеці та могли вам довіряти.
Правоохоронці закликають, у разі вчинення домашнього насильства не мовчати, а обов’язково звертатися по допомогу.
Захистить себе та своїх близьких, зателефонуйте на «102» або за телефоном Національної «гарячої лінії» з протидії домашньому насильству за номером: 0 800 500 335 або коротким номером 116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів).