19 липня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Сисоя Великого. Жив він в Єгипетській пустелі, був ченцем-відлюдником. Чимало подвигів здійснив за своє життя, тому зміг досягнути духовної чистоти і отримати від Господа дар дивотворення. Одного разу зміг силою своєї молитви повернути з того світу померлу дитину.
До себе Сисой Великий був надзвичайно суворим, але до всіх інших, хто звертався до нього за допомогою, завжди ставився з милосердям. Вважав, що лише приниження веде до чистоти, тому завжди ставив себе нижче за тих, хто його оточував.
На смертному одрі стверджував, що бачить Янголів перед собою і просить їх дати йому трішки більше часу на повне покаяння. Учні, які стояли поряд, вважали, що немає учителю в чому каятися, але Сисой думав інакше. Коли він вимовив, що ще недостатньо пізнав каяття в цьому житті, його обличчя засвітилося і Господь забрав чоловіка до себе.
Що не можна робити цього дня
Не варто поспішати, тому що будь-яка поспіхом зроблена справа закінчиться провалом.
Жінкам і дівчатам заборонено прибирати в домі, цим повинен зайнятися чоловік.
Вважалося, що природа цього дня особливо чутлива, тому до тварин і рослин намагалися ставитися з повагою.
Народні прикмети і традиції на 19 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дивилися, який сьогодні день: зеленуватий відтінок місяця вказує, що скоро розпочнуться дощі;
якщо місяць в тумані і він великий, чекайте на похолодання;
блискучий місяць білого кольору — до холодної погоди без опадів;
вже листя жовтіє — осінь і зима прийдуть рано.
В давнину вважалося, що роса на Сисоя набуває особливої сили, тому вранці по можливості проходили босоніж по траві, а також проводили нею домашню худобу. Вірили, що так можна позбутися хвороб, покращити здоров'я. А ще традиційно варили варення з чорної смородини. Вірили, що найближчим часом прийдуть дощі, тому селяни намагалися якомога швидше закінчити всі роботи в полі.