Онкозахворювання та пожежі: чим небезпечне спалювання листя

Опубликовано slavkin - чт, 10/27/2022 - 17:03
листья

Голова екологічної комісії Кам’янського Олександр Лукашов закликав мешканців міста утриматись від спалення листя під час осінніх прибирань. Такий спосіб утилізації здатен завдати шкоди здоров’ю і довкіллю. А також загрожує паліям адміністративною та кримінальною відповідальністю.
Дим, що виділяється під спалювання листя, насичений важкими металами, канцерогенами та чадним газом. Це може призвести до загострення хронічних хвороб, пригнічення імунітету і навіть онкозахворювань.
«Не варто забувати, що спалювання листя загрожує неконтрольованим розповсюдженням вогню, знищенням житла та іншого майна. Але навіть контрольоване вогнище випалює родючий ґрунт та провокує шкідливі викиди в атмосферу», - зазначив Олександр Лукашов.

Він нагадав, що за спалення сухостою та опалого листя передбачений штраф від 3,06 тис. грн. до 21,4 тис. грн. Якщо навмисний підпал призвів до тяжких наслідків, порушнику може загрожувати 15 років позбавлення волі.

Найпростіший спосіб утилізувати опале листя – зібрати в пакети та лишити біля контейнерів для збору сміття. Також можна перетворити його на компост або використати як утеплення для рослин, що несприятливі до низьких температур.