Народный депутат от Каменского Александр Дубинин ответил главе представительства ЕС в нашей стране Хьюгу Мингарелли, который заявил, что в Украине существует жуткое неравенство – кто-то выживает на 200 долларов в месяц, а кто-то ездит на дорогущих иномарках.
«Я хочу відповісти на заяву Хьюга Мінгареллі наступним чином:
Мені, перш за все, хотілося б, щоб представники Європарламенту виробили єдиний вектор щодо оцінки ситуації в Україні. Пан Хьюг Мінгареллі бачить переважно негатив.
Та чи не ви є ініціаторами підвищення тарифів на газ, електроенергію і тепло?
Чи не ви ставите такі умови, що Україна, по суті, повинна бути експортером сировини?
Чи не ви піднімали галас, що мораторій на вивіз лісу-кругляка потрібно терміново знімати?
Але, якщо розібратися, то ситуація лише ускладнюється підняттям тарифів на газ, електроенергію, а також тепло, яке продиктоване нам Європою. Інші представники Європарламенту, тим часом, заявляють, що лише сліпий може не побачити реформ, що відбуваються в Україні. Тому, визначтеся, будьте так ласкаві.
Так, в Україні колосальна економічна нерівність громадян, вона посилюється тотальною корупцією. Близько 80% населення живе за межею бідності, 8 мільйонів пенсіонерів виживають на 1 євро 36 центів в день, в той час як судді і прокурори отримують захмарні пенсії. Тільки близько 10% можна зарахувати до середнього класу. А все повинно бути навпаки. 60-65% - людей повинні належати до середнього класу, він повинен бути основою країни. Так, бідні люди є в кожній державі. Але їх 10%, а не 80%, як у нас.
Такий розрив можна подолати. Середній клас - це переважно представники малого і середнього бізнесу. І держава повинна припинити тиск на нього. Як? Ввести значне зниження податків для новостворених підприємств, які роблять нову продукцію, які створюють робочі місця. Запровадити нульову ставку на ввезення імпортного обладнання. Знизити до 5% податки на прибуток, а, може, і взагалі прибрати їх. Однак в Україні буде багато противників даних пропозицій, тому що - а як вони будуть заробляти?! Бізнес заробляє гроші, а держава з цього нічого не буде отримувати ?
Насправді, сьогодні підприємств немає. Представників середнього класу, які можуть підняти середній і малий бізнес, немає! Вони їдуть до інших держав. Польща щомісяця видає сто тисяч трудових віз. З країни масово їдуть ті люди, які реально можуть підняти середній і малий бізнес.
На жаль, ми вводимо чиновницькі апарати, ми голосуємо за те, щоб створювати нові міністерства. А потрібно надати повну можливість для ведення середнього та малого бізнесу! В Польщу їдуть тільки молоді українці, які складають основу середнього і малого бізнесу в Україні. Але туди не їдуть чиновники. Вони не звільняються з міністерств. Як говорити про рівень заробітної плати, якщо зарплата в деяких міністерствах, Нафтогаз і Укрзалізниця складає більше мільйона гривень на місяць. Звідси і питання ...
Потрібно усіляким чином стимулювати створення нових підприємств, випуску нової продукції, імпортозаміщення, і наступним етапом або паралельно різко скорочувати чиновницький апарат. Однак держава робить все, щоб люди, які можуть розвивати бізнес, їхали з країни.
Згоден, Євросоюз намагається допомагати Україні. Багато законів у нас запускаються з його подачі. Наприклад, закон про Антикорупційний суд. Нам кажуть - прийміть закон, тоді ми виділимо вам гроші. Але чому ми не чуємо про прийняття законів для малого і середнього бізнесу, з оборотом в 10-20 мільйонів гривень, який би гарантував річну ставку оподаткування в 5%?
Тому, якщо ви бажаєте допомогти розірвати таку велику різницю між багатими та бідними, давайте разом тиснути на кабмін та коаліцію відносно реальної підтримки малого та середнього бізнесу.
Складається враження, що Європейський союз хоче зробити з України сировинну і трудову базу. Його абсолютно не цікавить економіка нашої країни. Його абсолютно не цікавить, яка частина працездатного українського населення буде належати до середнього класу.
Тому, Україна потребує не клянчення грошей в МВФ, а створення програми підтримки підприємців малого та середнього бізнесу. Не розширення та створення нових державних установ, а їх скорочення на 20-25%!
Тільки шляхом створення стратегії розвитку економіки України та її реалізації можливе зростання рівня життя в Україні», - пишет Дубинин в своем фейсбуке.