Лидер днепродзержинской городской организации «Правого сектора» Аскольд Можейко проанализировал ситуацию вокруг отставки Дмитрия Яроша и возможного развития событий.
«З приводу дискусії, що розгорнулася зараз в середині організації з приводу відмови Дмитра Яроша очолити новостворений Провід. Звучить така теза, що особистість, яка очолює організацію, абсолютно неважлива, націоналісти борються не за те, щоб ця або інша людина стояла на керівній посаді, а за УССД. І тому відставка Яроша - не питання глобального значення для ПС. Ну поміняється лідер, в чому проблема? Я би погодився з цією тезою, якби ми жили в ідеальній країні і будували ідеальну організацію, на засадах, які кожен націоналіст знає. Та тільки біда в тому, що дійсність довкола нас аж ніяк не вкладається в омріяні стандарти і світ не хоче під нас підлаштовуватися. Треба визнати той факт, що сучасні українці не можуть відмовитися від орієнтації на лідера на чолі партії. Його особа, для будь-якої партії, вкрай важлива!Хотілося б, щоб громадяни припинили орієнтуватися на особистість і цілком переорієнтувалися на підтримку ідеї, та поки що цього немає. Закриємо очі на дійсний стан речей і будемо жити в уявному світі? Це прямий шлях до поразки. Тоді постає закономірне питання: навіщо змінювати ЦЬОГО лідера?
Давайте подивимося на проблему з суто практичних, майже цинічних міркувань: він - розкручений світовий бренд, на день народження до нього два дні пруть "високі" гості з усієї країни й забугор`я (ціну їм провідник знає, не сумнівайтеся), а це - зв`язки, виходи на різні рівні і можливості впливу. Не він до них їздить - вони вважають за щастя потиснути воїну і лицарю руку! В умовах боротьби з зовнішнім і внутрішнім ворогом ці знайомства і можливості впливу бувають вкрай важливі. Особливо у "слизьких" ситуаціях, у які наші побратими час від часу влітають, іноді безневинно, а іноді завдяки надлишку буйної енергії. І ось тоді в перемовини вступає Провідник. Цікаво, хто з можновладців буде шанобливо, зазираючи з низу вверх в очі, розмовляти зі Стемпіцьким? Чи є в друга Летуна для цього необхідний авторитет і харизма? Мабуть що ні (за інших учасників заколоту я мовчу, надто нерозкручені фігури). Чи є в самопроголошеного проводу достатній авторитет, під який дадуть гроші діаспори США, Канади, Португалії? Точно ні. А втрата фінансування у даних умовах означає тільки одне: послаблення організації.
Можна, звичайно, спробувати почати збройне повстання і змінити країну, тоді необхідність у спілкуванні з цими можновладцями відпадає сама по собі. І знову суто практично-цинічне запитання; чи ми готові до такого розвитку подій? Якщо розраховувати на успіх повстання, його треба ретельно готувати. Це, в першу чергу, велика кількість добре навчених, згуртованих, організованих у окремі боївки людей. Це - підпільні склади зброї, продовольства, медикаментів; це - криївки, зв`язок, мережа законспірованих квартир і гроші, гроші, гроші... Чи хтось справді розраховує з нальоту перемолоти купу озброєної до зубів шоколадним прєзіком беркутні? Є у новоствореного проводу все це? Знов-таки ні! Та й не відбуваються революції за побажанням окремих осіб - народ мусить по-справжньому обуритися, як це було у листопаді 2013. В будь-якому іншому варіанті це буде озброєний заколот, і його результати не сприймуть ніде в світі. Ні, брешу, з радістю сприймуть в москві.
І ще один важливий момент: всі обласні партійні організації висловилися на підтримку Яроша. Тобто буквально від учора можна вважати самопроголошений провід таким що вступає в протиріччя з переважною більшістю членів партії, а значить, закладає основу для сер`йозного протистояння у націоналістичному середовищі. Що за неповага до побратимів - сісти купкою в 60 людей, які аж ніяк не представляють всю Україну і ПС, і порішати за всіх надважливі питання! Це не наш, не козацький підхід! Зараз би хлопцям варто було спокійно і по-тихому піти з політичної сцени, бо свої помилки треба визнавати вчасно. Тоді вдасться уникнути втрати часу на брудні "розборки".
А Дмитру Ярошу іще бути Гетьманом України», - пишет Можейко в своем фейсбуке.