Кам’янчанка стала двократною чемпіонкою Європи з міжнародних шашок

Опубликовано slavkin - пн, 09/26/2022 - 07:30
толстая

Ще два турніри Євро з шашок-100 відбулися в італійському місті Бергамо 24 та 25 вересня. В змаганнях з швидкої та блискавичної гри золоту та бронзову нагороди Україні принесла майстер спорту з Кам’янського Віра Попруга. Всього ж українські шашкісти віком до 27 років протягом цього чемпіонату вибороли 6 медалей різної якості.
Після турніру з класичної гри одразу було зіграно бліц (блискавична гра). За швидкістю та перебігом подій ці змагання можна порівняти зі спринтом. Темп гри в цій програмі Євро неймовірно високий. Кожному гравцеві дається лише по п’ять хвилин на партію з додаванням 3-х секунд за зроблений хід. Треба пам’ятати, що на шашківниці в кожного гравця аж по 20 шашок. Не дивлячись на те, що у порівнянні з довготривалою «класикою» час у грі був суттєво обмежений, кращою в цих змаганнях знов була представниця Дніпропетровщини Віра Попруга (тренер – А.Панченко, ДЮСШ №9, місто Дніпро). У передостанньому 9-му турі Віра виграла у італійки, яка йшла на останньому місці. Але для перемоги українки повинно було відбутися щось неймовірне і воно відбулося! Ця ж італійка виграла у основної претендентки на «золото» і подарувала його Україні.
Завершувався чемпіонат Європи серед спортсменів до 27 років швидкою програмою. Тут партія зазвичай триває протягом години. Для України це був найбагатший за медалями турнір. Майстри спорту, юнаки – Денис Меженін (Запоріжжя) і Орест Слава (Івано-Франківськ), та дівчини – Ганна Дмитренко (Запоріжжя) і Віра Попруга (Кам’янське-Дніпро), вибороли для нашої країни одразу чотири нагороди – два «срібла» і дві «бронзи» відповідно. Що ж стосується Віри, то в її активі два «золота» та «бронза»!
Серед змагань з шашок-100, що відбудуться у жовтні,– це доросле Євро і молодіжний чемпіонат світу. В останньому серед вказаних в анонсі турнірі з тих українців, які грали у Бергамо, участь зможе взяти лише В.Попруга. Чому, тому що у найстаршій віковій категорії ЧС серед молоді гратизможуть лише 19-річні спортсмени. До речі два дні тому, 23 вересня, Вірі Попрузі виповнилося 19 років! Приємно, що до дня народження медалісту та переможцю різних чемпіонатів світу та Європи в трьох видах спорту (шашки, пауерліфтинг та армліфтинг) доля подарувала чудові подарунки, вам не здається?