Український уряд має намір додатково залучити в бюджет щонайменше 44 мільярди гривень. Ці гроші мають бути отримані за рахунок мобілізації внутрішніх резервів української економіки. Зокрема, ФОПам доведеться платити вищий податок за рахунок повернення військового збору. Крім того, додатково оподаткують низку фінансових операцій.
Про це повідомив в ефірі телемарафону голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, повідомляє today.ua.
Уряд поставив завдання збільшити цьогорічні надходження до бюджету на 44 мільярди гривень. Тобто цю суму доведеться залучити понад бюджетний план, який був затверджений на 2024 рік.
Такі екстрені заходи пов'язані із невизначеністю щодо надходження допомоги від США (у ліпшому разі вона надовго затримається), а також із вимогами міжнародних фінансових інституцій, які не готові давати Україні в борг, поки Україна не доведе свою платоспроможність. Крім того, знадобляться додаткові гроші для фінансування ЗСУ. А у нас військо, як відомо, фінансується лише за рахунок власних надходжень українського бюджету.
Отже, уряд змушений вдатися до підвищення податків із бізнесу. І хоч як би хто його не називав, хоч військовим збором, хоч іще якось, все одно це буде збільшення податків.
Гетманцев каже, що незабаром Раді запропонують на розгляд урядовий законопроект, в якому будуть відображені основні пункти підвищення податкових надходжень. Зокрема, планують такі шляхи збільшення бюджету:
• підвищення розміру військового збору;
• запровадження військового збору для ФОПів та юридичних платників єдиного податку;
• запровадження додаткового оподаткування деяких видів фінансових операцій, пов'язаних із нерухомістю та ювелірними виробами;
• запровадження авансових платежів з автозаправних станцій.
Гетманцев також визнає, що потенціал для відчутного збільшення бюджетних надходжень в української економіки невеликий. Однак військові видатки зростають. Отже для фінансування армії знадобиться більше грошей, ніж було закладено в бюджеті. Зокрема, нардеп називає такі статті зростання армійських видатків:
• додаткова мобілізація, яка безперечно вимагатиме збільшення коштів;
• закупівля нової військової техніки та нового озброєння;
• ремонт пошкодженої військової техніки;
• видатки на лікування поранених військовослужбовців, а також на компенсацію сім'ям загиблих.
Отже Раді, очевидно, доведеться дати згоду на непопулярні заходи, запропоновані Кабміном.