14 березня відзначають Міжнародний день запитань, Міжнародний день шкільного харчування, День генія, Міжнародний день математики, Міжнародний День боротьби проти гребель (Міжнародний день річок), Міжнародний день числа "Пі", Всесвітній день нирки.
В Україні - День добровольця, в Андоррі - День Конституції, в Японії - Білий день, в Албанії - День весни, в Естонії - День рідної мови, у Великій Британії - День юриста, у США - День картопляних чіпсів.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Венедикта Нурсійського.
День українського добровольця
Щорічно 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятну дату встановлено Верховною Радою України 2017 року, щоб вшанувати мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.
Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме цього дня 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Люди самоорганізувалися і вирушили на схід України - на захист нашої держави та її суверенітету.
Сьогодні Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії - повномасштабну війну з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність. І завжди, у найважчі часи нашої історії, існують відважні, які добровільно беруть зброю до рук і стають на захист своєї Батьківщини.
Міжнародний день запитань
Міжнародний день запитань відзначається в день народження Альберта Ейнштейна (народився 1879 року). Свято є нагадуванням про важливість ставити запитання і шукати відповіді.
Міжнародний день шкільного харчування
Міжнародний день шкільного харчування відзначають щорічно у другий четвер березня. Цей день є важливою подією, яка говорить про важливість поживного харчування в освітніх установах у всьому світі. Ця подія має на меті підвищити обізнаність про роль здорового харчування в школах і його вплив на успішність, культурний обмін і благополуччя дітей.
Міжнародний день математики
Щороку 14 березня відзначається нове наукове свято - Міжнародний день математики. Подію створив Міжнародний математичний союз у листопаді 2019 року на конференції ЮНЕСКО.
Ще цього дня:
1900 - Закон США встановив золото єдиним стандартом викупу паперових грошей, зафіксувавши вартість долара на рівні 1,5046 грамів чистого золота;
1914 - Льотчик Петро Нестеров і механік Руденко здійснили перший авіапереліт із Києва до Одеси;
1917 - У Києві розпочався З'їзд кооператорів Київщини. Резолюцією з'їзду було проголошено курс на автономію України та організацію в селах сільських комітетів для забезпечення реалізації політики УЦР на місцях;
1923 - Рада Послів держав Антанти ухвалила остаточне рішення про приєднання Східної Галичини та Західної Волині до Польщі, визнавши їх анексію;
1939 - Проголошено Першу словацьку республіку; розпалася спільна держава чехів і словаків;
1939 - Угорщина почала війну проти Карпатської України;
1956 - Ampex представила в Чикаго перший практичний відеомагнітофон VRX-1000;
1958 - Сертифіковано перший золотий диск у музичній індустрії;
1990 - У Львівській області у Стрию, першому з українських міст, підняли національний символ - прапор України;
2014 - У Харкові на Римарській вулиці стався перший у російсько-українській війні бій із застосуванням вогнепальної зброї;
2014 - Перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці з метою формування першого добровольчого батальйону для захисту України від російської збройної агресії.