21 квітня – цей день в історії

Надіслав: slavkin1 , дата: пт, 04/21/2023 - 06:55
календар

21 квітня 2019 року в Україні відбувся другий тур президентських виборів, перемогу в якому здобув Володимир Зеленський. 1913-го на воду спустили “Аквітанію” – єдиний лайнер, який брав участь у двох світових війнах. У 1960-му Бразилія перенесла столицю з Ріо до нового міста. У 1967-му в Греції стався переворот “чорних полковників”.Під егідою ООН проходить Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Також сьогодні – Всесвітній день міграції риб.
1519 — іспанський конкістадор Ернан Кортес висадився на узбережжі Мексики з метою завоювання держави ацтеків.
1913 - на воду у Великій Британії спустили пасажирський лайнер “Аквітанія”. В історію він увійшов, тому що брав участь у двох світових війнах – як госпітальний та військовий транспорт. Але з самого початку власник “Аквітанії”, компанія “Cunard Line”, звичайно, передбачала для лайнера зовсім іншу долю. Оформлена з шиком, “Аквітанія” мала скласти компанію ще двом пасажирським судам компанії – “Лузітанії” та “Мавританії” у перевезеннях заможних (і не тільки) пасажирів між США та Сполученим Королівством. Тим більше що після катастрофи “Титаніка” його власники та головні конкуренти “Cunard Line” компанія “White Star Line” стрімко втрачали свої позиції на ринку.
1920 — у Варшаві між Польщею та УНР підписано загальну та торгово-економічну конвенції, згідно з якими Польща визнавала незалежність УНР й обіцяла їй військову допомогу.
1921 — декретом Ради народних комісарів (рос. О натуральном налоге на хлеб, картофель и масленичные семена) замість продрозкладки уведено натуральний податок на прогресивній основі.
1944 - розпочалася битва між загонами УПА та НКВС під Гурбами у Рівненській області. У цей момент розбиті нацистські війська відступали, не загрожуючи частинам УПА. Червона армія вела наступ, залишаючи загони українських повстанців у тилу. Для їхнього придушення відправили кілька дивізій НКВС. Місцеві жителі та підтримувана ними УПА не збиралися припиняти збройний опір, оскільки добре пам’ятали досвід радянської окупації у 1939 – 1941 роках та очікували на продовження репресій. Бій із частинами НКВС під Гурбами стався під час переходу частин УПА через німецько-радянські фронти. Оцінки сил і втрат обох сторін дуже різняться. 
1944 — жінкам у Франції надано право голосу на виборах.
1960 - Бразилія змінила столицю. З Ріо-де-Жанейро її перенесли до спеціально збудованого з нуля міста Бразиліа. Головною ідеєю зміни столиці було її перенесення ближче до центру країни. Бразиліа збудували за чотири роки. Її головним планувальником був Лусіо Коста, а головним архітектором Оскар Німеєр. Місто занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. 
1967 - в Греції стався державний переворот, унаслідок якого до влади прийшов так званий режим “чорних полковників” на чолі з Георгіосом Пападопулосом. Перевороту передувала тривала політична криза в державі, яка тривала ще з часів до Другої світової війни (загалом близько 30 років).
1996 — убито першого президента Чеченської Республіки 52-річного Джохара Дудаєва.
2019 - в Україні відбувся другий тур президентських виборів. Суперниками у ньому були чинний президент Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Зеленський отримав 73,22% голосів, Порошенко – 24,45%. В абсолютних цифрах за Зеленського віддали голоси понад 13,5 млн виборців, за Порошенка – понад 4,5 млн виборців.