25 квітня – цей день в історії

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 04/25/2023 - 06:19
календар

25 квітня 1507 року надруковано першу карту світу з континентом під назвою “Америка”. 1660-го в Англії вирішили реставрувати монархію. 1792-го у Франції вперше застосували гільйотину. 1920-го польсько-українська армія розпочала наступ, внаслідок якого звільнила від більшовиків Київ. У світі – Всесвітній день пінгвінів. Під егідою ООН проходять: Всесвітній день боротьби з малярією, Міжнародний день делегата, Міжнародний день ДНК, Міжнародний день секретаря та День перукаря.
1507 - надрукували 1000 екземплярів карти світу, на яких новий континент за Атлантичним океаном отримав назву “Америка”. На карті південний та північний материки з’єднані вузьким перешийком. Більше того, на заході картограф передбачив океан, який на той момент ще не відкрили.
1547 — найбільшою пожежею спалена Москва
1660 - в Англії, Шотландії та Ірландії реставрували монархію. Цього дня новообраний парламент запросив Карла II (Стюарта) зайняти престол трьох королівств.
1719 — вихід в Лондоні першого видання роману Данієля Дефо «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо»
1792 - на Гревській площі в Парижі спорудили та вперше використали для публічної страти гільйотину. Першому голову нею відрубали Ніколя Жаку Пелєтьє – вбивці. Насправді, технологія гільйотини була відома і раніше – подібні пристрої використовували ще у XII – XVI століттях у різних країнах. Однак саме у Франції такий метод страт став масовим. 
1826 — у Великій Британії запатентований перший автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння
1901 — в штаті Нью-Йорк вперше у світі введені автомобільні номери
1920 - об’єднана польсько-українська армія розпочала наступ, вибиваючи більшовиків з України. Внаслідок цих дій 7 травня звільнили Київ. Походу на Київ передували переговори та таємний договір між головою відродженої Польської держави Юзефом Пілсудським та головою Директорії УНР Симоном Петлюрою. 22 квітня 1920 року вони підписали політичну угоду, а 26 – уклали військовий союз (Варшавський договір). Досі поляки розраховували відновити свою державу в межах Речі Посполитої – тобто включити українські землі до свого складу. 
1945 - відбулася знаменита зустріч на Ельбі. Під час Другої світової війни зустрілися союзники – американські та радянські війська. Це означало поєднання двох європейських фронтів – Східного та Західного. 25 квітня на зруйнованому мосту через Ельбу поблизу Торгау американський патруль під командуванням другого лейтенанта Армії США Вільяма Робертсона зустрівся із радянськими солдатами під командуванням українця з Черкаської області лейтенанта Олександра Сільвашка.
1993 — за результатами всенародного референдуму в Росії більшість населення підтримала політику Єльцина (за — 58,7 %), але відкинула його пропозицію про розпуск Верховної Ради РФ
1994 - в Україні вийшов указ президента, яким створено Національну раду з питань телебачення та радіомовлення. Нацрада є наглядовим та регуляційним органом, який стежить за дотриманням законодавства у сфері телерадіомовлення.