Мешканцям Дніпропетровщини нагадали, як не стати жертвою торгівців людьми під час воєнного стану

Надіслав: ilona , дата: пн, 09/11/2023 - 17:21
торгівля

Торгівля людьми – сучасна форма рабства. Злочинці користуються вразливістю людей, які клюнули на їхній гачок. Можуть експлуатувати, шантажувати, насильно утримувати, змушувати працювати й при цьому не платити. Куди звертатися за допомогою та як не потрапити в пастку, розповіли у Дніпропетровській ОВА. 

«З початком великої війни проблема торгівлі людьми стала ще більш актуальною. Зловмисники вишукують довірливих та розгублених жертв. Запросто можуть заманити, змусити працювати силою», – сказала директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.

Вона додала, що не варто погоджуватися на ризиковані, нехай і вигідні умови. Працевлаштовуватися, якщо роботодавець тисне, вимагає дати негайну згоду, пропонує влаштовуватися нелегально. А ще примушує віддати, телефон, паспорт та інші документи, приховує інформацію.

Все це має насторожити. В таких випадках без вагань слід звернутися до правоохоронців.

Мешканці Дніпропетровщини, які постраждали від торгівлі людьми, можуть отримати психологічну, медичну, соціальну, правову підтримку та притулок. Така допомога – безкоштовна.

  • 15-47 – спеціальна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству. Номер цілодобовий та безкоштовний.
  • 112 – лінія екстреної допомоги в ЄС.
  • 527 – національна «гаряча лінія» з консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми. Вона працює з 8:00 до 20:00.

Торгівля людьми – особливо тяжкий злочин. Передбачає суворе покарання – від 3 до 15 років позбавлення волі.