Моя знайома пенсіонерка, Тетяна Петрівна, дуже полюбляє ходити по магазинам. Це вона робить майже кожного ранку. Каже, що так вона поєднує корисне з приємним. Уважно вивчає ціни на необхідні і недорогі продукти, дізнається, де і які акції на них діють, що можна подешевше придбати. А паралельно - багато ходить, гуляє, дихає свіжим повітрям, спілкується з людьми, обзаводиться новими і корисними знайомствами. Ось, наприклад, недавно на пошті пенсіонерам лампочки безоплатно видавали. Так нові знайомі їй подзвонили, вона швидко прибігла – і встигла забрати свої 5 лампочок.
- У мене наче якийсь новий сенс життя з’явився – каже Тетяна Петрівна. - А чим ще накажете нашим пенсіонерам займатися при такій мізерній пенсії? Дізнався, що капуста чи яйця подешевшали – радієш! Прочитав, що тарифи на газ і тепло підіймати не збираються – знову радієш! Так і живемо. А на інші радощі грошей не вистачає…
Жінка скаржиться, що останнім часом ЗМІ зовсім не радують її приємними новинами. Навпаки, складається враження, що наших пенсіонерів новинами вирішили просто доконати. Згадайте, лишень, новину, що без допомоги Заходу в Україні можуть затримати зарплати бюджетникам та пенсії! Скількох пенсіонерів вона змусила хвататися за серце та пити заспокійливе. А про що вони читають сьогодні? «Українським пенсіонерам можуть припинити перераховувати виплати на картку: хто в зоні ризику», «Частина українців не зможе отримати пенсію: правила змінили», «Кому з українців можуть скасувати виплату пенсій»…
- Нещодавно побачила заголовок у якомусь інтернет-виданні, що з 1 березня будуть підвищувати пенсії, - розповідає пенсіонерка. –На цілу тисячу. Та коли почала читати, виявилось, що підвищать лише тим, хто зараз отримує 7,7 тис. грн. А у мене пенсія менше 3 тисяч. Виходить, повз мене…
Один відомий американський класик якось сказав, що «найогидніше слово на світі – пенсія». Можливо, він мав на увазі солідний вік пенсіонерів, бо старість, як відомо – не радість. Проте американські пенсіонери, після виходу на пенсію мають можливість жити у своє задоволення, витрачати свій вільний час на подорожі та численні хобі. Хай не всі, але більшість – точно. Більшість же наших пенсіонерів, у яких пенсія менше 100 доларів, про таке можуть лише мріяти. Вони, як і Тетяна Петрівна, хоч і працювали не менше, ніж їх ровесники зі США, ні до чого не доробилися, крім мізерної пенсії.
А їх єдиним хобі (крім, звичайно, телевізора) залишилися прогулянки по магазинам кожного ранку в пошуках акційних товарів…