В Україні змінюється процедура огляду водіїв на стан наркотичного сп’яніння

Надіслав: ilona , дата: чт, 06/20/2024 - 09:08
г

14 червня цього року Міністерство внутрішніх справ України на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України (https://www.kmu.gov.ua) опублікувало повідомлення про важливе рішення уряду щодо зміни процедури огляду водіїв на стан наркотичного сп'яніння. Зараз розповімо про це більш детально.

Кабмін впроваджує тести на наркотики для водіїв

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.

Відповідне рішення за поданням Міністерства внутрішніх справ України ухвалене на засіданні Уряду 13 червня.

Дані зміни передбачають можливість використання під час проведення відповідного огляду в закладі охорони здоров’я тестів на вміст наркотичного засобу або психотропної речовини в організмі особи.

При позитивному результаті тесту обов’язковим є підтвердження наявності наркотичних засобів або психотропних речовин лабораторним дослідженням.

Важливо, що реалізація даного акта не потребуватиме додаткових витрат з державного та місцевого бюджетів України.

Наша довідка

Мова йде про постанову Кабміну «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» від 17 грудня 2008 р. № 1103.

Ігор Ворон, юрист