В Дніпрі шахраї вкрали півмільйона гривень

Надіслав: slavkin1 , дата: чт, 09/28/2023 - 11:32
шахраї

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури повідомлено про підозру 2 організаторам та 11 учасникам злочинної організації.
Їм інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією і участь в ній та шахрайство (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 КК України).
За даними слідства, учасники злочинної організації орендували приміщення у центрі Дніпра, облаштували комп’ютерною технікою офіс та залучили до роботи 20 операторів.
Представники call-центру зв’язувалися з громадянами України, які тимчасово проживають на території Польщі, за допомогою зашифрованих дзвінків нібито від справжніх місцевих банків.
Вони представлялись працівниками служби безпеки банку та наголошували на необхідності завантажити додаток для захисту персональних даних потерпілих.
Через додаток шахраї дізнавалися інформацію про залишок коштів на банківському рахунку та відповідний «BLIK-код», завдяки якому і здійснювали виведення грошових коштів на підконтрольні рахунки на території України або криптогаманці. 
Отримані шахрайським шляхом кошти підозрювані переводили в готівку за допомогою обмінних пунктів валют у м. Дніпро та розподіляли між учасниками злочинної організації.
Попередньо встановлено 15 потерпілих, сума завданих їм збитків – понад півмільйона гривень.
У ході спецоперації проведено 40 санкціонованих обшуків у приміщенні офісу, за місцями мешкання та в автомобілях підозрюваних, під час яких вилучено мобільні телефони, сім-картки, комп’ютерну техніку, чорнові записи, зброю, майже 2 млн грн у різних валютах, дороговартісні автомобілі.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та накладення арештів на банківські рахунки, криптогаманці, нерухомість та автомобілі.
Також перевіряється причетність працівника поліції, який прикривав діяльність сall-центру.
Досудове розслідування здійснювали слідчі територіального управлінням ДБР у Полтаві, оперативний супровід – співробітники УСР області ДСР Нацполіції України.