На Дніпропетровщині почала роботу рейдова група пошуку паліїв сухої рослинності (відео)

Опубликовано bugaev - вс, 04/04/2021 - 10:32
группа

Дніпропетровщина щорічно посідає одне з перших місць у порівнянні з іншими регіонами країни, за загальною кількістю пожеж в природних екосистемах.

З початку 2021 року в екосистемах на території області вже виникло 405 пожеж на площі 293.2 га, з них  270 пожеж трави та іншої сухої рослинності.

Щодоби на території Дніпропетровської області виникає від 30 до 70 пожеж в природних екосистемах.

Дуже часто буває, що вогнеборці не встигають загасити одну пожежу, як час їхати на іншу. І так впродовж усієї чергової доби. А це колосальні збитки, як для навколишнього середовища, так і багатотисячні затрати матеріальних та людських ресурсів, які й так на межі.
Зважаючи на стрімке зростання кількості пожеж в екосистемах, фахівці ДСНС окрім гасіння пожеж продовжують здійснювати роз’яснювальну роботу серед населення щодо заборони спалювання сухої рослинності.

За ініціативи Служби порятунку на Дніпропетровщині створено рейдову групу з представників правоохоронних органів, інспекторського складу підрозділів ДСНС, з метою активізації роботи щодо розкриття злочинів, пов’язаних з підпалами в екосистемах та вжиття заходів щодо виявлення та притягнення осіб винних у підпалах до відповідальності.

Так, 2-го квітня співробітники Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели спільний рейд з працівниками відділу аеропідтримки Департаменту патрульної поліції з метою виявлення порушників та накладання на них штрафів.
Під час рейдового заходу, виявлено пожежу в Дніпровському районі за межами села Обухівка, де горів очерет на відкритій території на площі 2 га. На жаль, палія знайти не вдалося.

З метою моніторингу ситуації з пожежної безпеки в населених пунктах та вжиття дієвих заходів для запобігання пожежам на відкритих територіях мобільна група і надалі буде працювати, залучаючи квадрокоптери (для виявлення та фіксування фактів розпалювання багать або підпалів з повітря).

У разі виявлення паліїв, винні будуть притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства.
До відома:

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 грн до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Якщо ті самі дії вчинено в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6 тис. 120 грн до 12 тис. 240 грн.

Отже, наступного разу, коли надумаєте спалити листя, сміття чи суху траву, подумайте про те, скільки шкоди ви цим завдаєте довкіллю, оточенню та самому собі!

Шановні громадяни!

Спалювання сміття та сухої трави на відкритій території та поблизу населених пунктів заборонено законом!
Пам’ятайте! Кожен акт підпалу – це злочин проти природи за який передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

1