“Бюджет участі” Кам'янського повертається: нові положення

Надіслав: ilona , дата: пт, 09/22/2023 - 15:47
п

Програма “Бюджет участі” повертається.

Організатори адаптували Положення про бюджет участі до вимог воєнного стану, врахували особливості фінансування видатків органами державної казначейської служби і поновлюємо партисипацію у громаді.

ПРО ГОЛОВНЕ:

Бюджет участі, який добре знають містяни, трансформувався у два інструменти:

перший  “БЮДЖЕТ УЧАСТІ. МІСТО” (загальноміський конкурс, у якому беруть участь мешканці громади, віком від 14 років);

другий “БЮДЖЕТ УЧАСТІ. ДІТИ” (окремі конкурси для школярів та школярок у школах громади; деталі повідомимо окремо)

 СТРОКИ ЦИКЛУ “БЮДЖЕТ УЧАСТІ. МІСТО”:

 ЕТАП ПОДАННЯ громадських проєктів 16.10.2023 по 26.11.2023.

 ГОЛОСУВАННЯ (Конкурс проєктів) 08.01.2024 по 21.01.2024.

 ПІДГОТУВАТИ ПРОЄКТ ПРОСТО:

заповнити три обов`язкові бланки (бланк-заявку, декларацію про авторство та перелік осіб, які підтримують громадський проєкт).

 БЛАНКИ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ:

– завантажуйте тут  https://docs.google.com/…/1igfwTPIVt…/edit…

– або на офіційному сайті міської ради у розділі “Прозоре місто” – “Бюджет участі” – “Бюджет участі. МІСТО” – “Правила, бланки для заповнення”  https://kam.gov.ua/ua/news/pg/310122405733461_p18/

Також вам їх надішлють електронною поштою за попереднім запитом на e-mail: bukmr@ukr.net .

 ВАРТІСТЬ реалізації громадського проєкту не більше 300 000 гривень.

 Проєкти подаються в категоріях:

 “ІНФРАСТРУКТУРА”;

 “ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ”;

 “ЕКОЛОГІЯ, ІТ ТА КУЛЬТУРА”;

 “ПРОСВІТА, ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я”.

 ОСНОВНІ ЗМІНИ:

– розширено тематику продуктів проєктів: поміж іншого вони можуть стосуватись проведення заходів з питань цивільного захисту та надання першої медичної допомоги;

– в категорію “Інфраструктура” додано проєкти, продукти яких направлено на цивільний захист;

– у категорії “Просвіта, охорона здоров`я” розширено спрямування проєктів – додано проєкти, що направлені на поліпшення умов медичного обслуговування громадян. Не прийматимуться до участі освітні проєкти, реалізація яких належить до прямих повноважень закладу та передбачає виключно покращення матеріально-технічної бази, і повинна фінансуватися з відповідної програми розвитку освітньої галузі;

– під час дії воєнного стану та протягом півроку після його скасування до розгляду приймаються громадські проєкти, які передбачають закупівлю медичного обладнання/ устаткування, медикаментів, перев`язувальних матеріалів тощо. У разі такого придбання їх використання за призначенням має бути безкоштовним для громадян, що обслуговуються закладом/ підприємством.

– продукти проєктів можуть стосуватися оснащення споруд цивільного захисту (тимчасових укриттів, бомбосховищ), тимчасових пунктів обігріву, стаціонарних та мобільних пунктів незламності (виключно у частині додаткового оснащення, що не входить до переліку їх обов`язкової комплектації). У разі розміщення пункту незламності на території/ у приміщенні суб`єкту господарювання приватної власності, продукт проєкту надається у тимчасове користування.

– продукти громадських проєктів можуть передбачати забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування, послугами з їх ремонту і технічного обслуговування.

 ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСУВАННЯ:

– на термін реалізації громадських проєктів-переможців впливатиме черговість фінансування видатків, визначена у Постанові Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». Деталі авторам проєктів повідомлять координатори бюджету участі.

 З будь-якими запитаннями щодо бюджету участі звертайтесь до департаменту економічного розвитку міської ради за адресою: майдан Петра Калнишевського, 2, 3 поверх, кабінет 315 або за телефоном: 55-41-31.