У Кам’янському відбулось відкриття оновленої фігури Прометея в музеї просто неба

Надіслав: Александр Бугаев , дата: ср, 07/10/2024 - 14:11
музей

9 липня в оновленому музеї просто неба відбулася урочиста церемонія відкриття відреставрованої фігури Прометея. Захід зібрав гостей, серед яких була і молодіжна рада міста.

Реставраційні роботи та нові досягнення

Завдяки гранту, отриманому від ALIPH Foundation, та майстерності скульптора Гарніка Хачатряна, відреставрована фігура Прометея зайняла своє почесне місце у музеї. Важливу роль у відновленні також відіграв його помічник Анатолій Мрачковський.

У рамках реставраційних робіт фігуру очистили від бруду, провели зварювальні роботи, методом конструювання була складена рука,  втрати доповнили композитним матеріалом та провели інші роботи. Окрім цього, за кошти фонду була перекладена плитка та оновлена система відеоспостереження.

“Дуже приємно, що фундація ALIPH надала кошти для реставрації цього об’єкту. Це візуальний символ нашого міста, і якщо повернутись до історії, автор цього пам’ятника не був більшовиком чи комуністом. Він був скульптором, творцем, і хотілось, щоб у місті залишалась пам’ять про цю людину”, – зазначила Наталія Буланова, директорка Музею історії міста Кам’янського.

Історія пам’ятника Прометею

Пам’ятник був відлитий з чавуну на Дніпровському металургійному заводі та відкритий 6 листопада 1922 року на братській могилі загиблих у 1919 році більшовиків. Над створенням фігури працювали скульптор Олексій Сокол та ливарник Сергій Гречнєв.

Перед святкуванням 250-річчя міста пам’ятник демонтували для реконструкції. Під час обстеження з’ясувалося, що він зазнав значних пошкоджень і деформацій. Для збереження автентичного “Прометея” його передали до Музею історії міста.

На постамент встановили бронзову фігуру, а чавунний пам’ятник після реставрації, проведеної у 2009 році заслуженим художником України Гарніком Хачатряном, був розміщений у музеї просто неба, але з часом знову потребував реставрації.

Перші враження відвідувачів

Окрім урочистого відкриття скульптури, для гостей була проведена перша екскурсія новою експозицією “Історія міста у знаках і символах”. Відвідувачі мали змогу зануритися в історію та дізнатися більше про важливі символи, що характеризують розвиток і культурну спадщину міста.
Церемонія відкриття пройшла у теплій та дружній атмосфері, залишивши позитивні враження у всіх присутніх. Відреставрована фігура Прометея тепер стане символом міцності та відродження для всіх відвідувачів музею.

Зображення
3

Для довідки: фінансування реставраційних робіт здійснювалося за рахунок грантової підтримки від Ради швейцарського фонду ALIPH у рамках “Плану дій із захисту спадщини в Україні”.