В Музеї Кам’янського відкрилась незвичайна фотовиставка

Надіслав: Александр Бугаев , дата: нд, 06/16/2024 - 12:14
к

14 червня в Музеї історії міста Кам’янське було презентовано фотовиставку “Портрети Маріуполя: Історії, які надихають”, героями якої стали 27 переселенців і переселенок, життя яких змінило повномасштабне вторгнення російської федерації.

Про це повідомляє ktoday.com.ua.

Як зазначають у музеї, ідея цього проєкту зародилася навесні 2022 року, у той тривожний та напружений час, коли люди масово намагалися виїхати з облоги Маріуполя.

Тоді не тільки військова, але й і інформаційна блокада міста призвела до того, що світ не знав певною мірою про злочини росіян в цьому українському місті та навіть не уявляв загальний масштаб трагедії.  Під ударами російських бомб та снарядів маріупольці втрачали не тільки рідних та друзів, але й дорогоцінні символи, які дарують відчуття дому… У багатьох мешканців Маріуполя згоріли дитячі, весільні родинні світлини, сімейні реліквії, які роками зберігалися у родинах.

З урахуванням цього виникла ідея проєкту, головна мета якого полягала в зборі та поширенні історій маріупольців і створенні портретів героїв і героїнь.

Ці фотопортрети мають стати початком нових фотоальбомів, нових сторінок життя, нових поглядів в майбутнє, – говориться на сторінці музею у Фейсбук

Проєкт створений ГО “Простір Марії”, членкині якої також є переселенками з Маріуполя. Під час відкриття виставки з вітальним словом виступив директор Центру підтримки переселенців “ЯМаріуполь” Юрій Тохтар, а кураторка проєкту Алевтина Швецова провела екскурсію по виставці й представила документальний фільм “Портрети Маріуполя”.

Виставка працюватиме до 1 серпня 2024 року, вхід на неї вільний.