10 квітня – цей день в історії

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 04/10/2023 - 06:35
календар

10 квітня 1710 року прийнято перший у світі документ, який охороняв авторське право. 1912-го у свій перший та останній рейс вирушив “Титанік”, 2010-го в авіакатастрофі під Смоленськом загинув президент Польщі Лех Качинський та урядова делегація. 10 квітня в Україні відзначають День визволення Одеси від німецько-нацистських окупантів. У світі сьогодні Міжнародний день руху опору, Міжнародний день братів та сестер і Міжнародний день шпильки.
1710 - у Великій Британії набув чинності акт парламенту, який отримав назву Статут королеви Анни. Він став першим в історії документом, що надавав державну охорону авторському праву. Статут, зокрема, визначив термін дії авторського права на твори.
1815 — катастрофічне виверження вулкана Тамбора на острові Сумбава в Голландській Ост-Індії викликало ефект вулканічної зими в північній півкулі та призвело до «року без літа».
1833 — вперше розпочали виробництво сірників. Вони були токсичними — до складу головки входив білий фосфор.
 1849 - була запатентована безпечна шпилька. Автором винаходу став американець Волтер Гант. Його ідея полягала в тому, що шпилька зроблена з єдиного шматка дроту, який був і голкою (з одного боку), і пружиною.
1912 - з порту Саутгемтон до Нью-Йорка вирушив лайнер “Титанік”. Цей рейс став для нього першим і останнім. 
1917 — на нараді робітників і промисловців Донбасу схвалене рішення ввести 8-годинний робочий день
1922 — відкрилася Генуезька конференція країн Європи за участю РСФСР (початок визнання Радянської Росії)
1938 - в Австрії, що за місяць до того була захоплене нацистською Німеччиною, відбувся референдум, на якому 99,7% проголосувало за аншлюс із Третім Рейхом. З огляду на те, що територія Австрії вже повністю знаходилася під німецьким контролем, вільним це волевиявлення назвати складно. Навіть бюлетені для голосування виглядали маніпулятивно – діаметр комірки “за” був майже вдвічі більшим, ніж “проти”.
1954 — у Дніпропетровську створене Особливе конструкторське бюро (ОКБ-586), нині Конструкторське бюро «Південне».
1970 — Пол Маккартні заявив про вихід із групи «Бітлз», що означало її розпад.
1972 - була відкрита для підписання Конвенція про заборону біологічної зброї. Вона набула чинності 26 березня 1975 року, коли 22 держави світу передали на зберігання Генеральному секретарю ООН свої документи про її ратифікацію. Наразі учасниками конвенції є 163 держави, зокрема Україна.
2010 - сталася авіакатастрофа під Смоленськом, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський та ще 95 осіб, переважно представників уряду Польщі. Делегація летіла на Ту-154М із Варшави для участі у заходах до роковин Катинської трагедії. Президент Польщі та посадові особи мали відвідати Катинський цвинтар – меморіальний комплекс, розташований під Смоленськом. Перші версії причин катастрофи, які активно просувала російська сторона, були: складні метеорологічні умови та помилка екіпажу літака. 


 

Теґи