Кам'янчанам розповіли, як вберегтися від сказу

Надіслав: ilona , дата: ср, 02/21/2024 - 11:19
и

У 2024 році в області виявили три десятки випадків сказу у тварин. Зберігається загроза і для людей, зазначила завідувач відділення особливо небезпечних хвороб Галина Шамичкова. Під час брифінгу в ОВА вона розповіла, як вберегтися від небезпечної інфекції. 

«Торік понад 6 тис мешканців Дніпропетровщини звернулися до лікарів через укуси тварин. Половина з них мала ризик захворіти на сказ, тож їх вакцинували, – розповіла Галина Шамичкова. – Найчастіше інфекцію передають коти, собаки, лисиці». 

Заразитися сказом можна через укус, подряпину та потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. Перші симптоми – підвищення температури, незвичні відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.

«Якщо вас укусила тварина, ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хвилин мильною водою. Підійде й 70-відсотковий спирт чи 5-відсотковий розчин йоду. Негайно зверніться до лікаря», – рекомендує фахівчиня.

У разі інфікування потрібна негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Уколів має бути п’ять.

Галина Шамичкова нагадала й про необхідність регулярно щепити свійських тварин та уникати контактів – із потенційно небезпечними.