«Пакунок малюка»: склад переглянуто із урахуванням побажань батьків та думки експертів

Надіслав: slavkin1 , дата: чт, 01/25/2024 - 07:51
Ворон

4 січня цього року Міністерство соціальної політики України на своєму офіційному веб-сайті (https://www.msp.gov.ua) надало важливу інформацію щодо так званого «пакунку малюка». Можливо, не всі батьки знають, але, в Мінсоцполітики нагадали, що при народженні немовля батьки можуть скористатися одноразовою допомогою від держави та отримати «Пакунок малюка». Так званий бебі-бокс видається безпосередньо в пологовому відділенні. У цей набір входить понад 90 різних високоякісних предметів та засобів, призначених для догляду за новонародженими. До речі, цьогоріч «Пакунок малюка» отримали 37 369 сімей. Із них 37 011 були надані одразу в пологових будинках, 378 – за місцем проживання. 

Про новий склад «Пакунку малюка»

«Пакунок малюка» – цеодноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Мета цієї програми – підтриматиродину новонародженого та допомогти їйзабезпечити належний догляд за немовлям. 
Бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 р., коли був започаткований пілотний проект, що реалізовувався між Урядом України та ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів). З того часу було видано близько 700 тис. «пакунків малюка». Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебі-бокса, проте частина батьків обирає саме «Пакунок малюка». Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами– зручно і вигідно.
Кожні 4 роки його склад має переглядатися. Це відбувається з урахуванням експертної думки не тільки працівників Мінсоцполітики, а й фахівців інших міністерств, залученням батьків немовлят, представників ЮНІСЕФ. За результатами обговорень та фокус-групових досліджень вміст «Пакунку малюка» коригується, враховуються побажання батьків та їх бачення щодо того, які предмети і засоби є не просто необхідними, а й зручнішими та якіснішими. Із врахуванням результатів таких консультацій Мінсоцполітики провадить подальші переговори з виробниками та постачальниками.
Відбулась така зустріч і напередодні нового 2024 р. Під час публічного обговорення переліку товарів, що входять до «Пакунку малюка», заступник Міністра Уляна Токарєва наголосила, що при визначенні комплектації бебі-боксу Міністерство орієнтується, перш за все, на забезпечення належної якості товарів та на потреби більшості дітей. Також вона зауважила, що у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму вартість бебі-боксу також зросте до7689 грн (вартість «Пакунку малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 р. – цей прожитковий мінімум складає2 563 грн).
Міністерство соціальної політики затвердило своїм Наказом №1 від 2 січня 2024 р. скоригований вміст«Пакунку малюка», який наразі проходить процедуру державної реєстрації. Наразі «пакунок малюка» став раціональніше укомплектованим: збільшено кількість або додано товарів, які користуються попитом, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки), збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають (бодіки, штанці-повзунки) та ін. Після завершення державної реєстрації наказу, з ним можна буде ознайомитись на сайті міністерства. 

Для довідки. Право на«Пакунок малюка» мають також й усиновлювачі, опікуни, прийомні батькам, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

Ігор Ворон, юрист.