Призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб: роз’яснення Мінветеранів

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 05/09/2023 - 07:14
Ворон

27 квітня цього року Міністерство у справах ветеранів Українина своєму офіціальному веб-сайті (https://mva.gov.ua/ua) підготувало інфографіку із роз’ясненням щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Про це розповімо більш детальніше. 

Призначення та виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорії осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Одноразова грошова допомога(ОГД) надається:
1)особам з інвалідністю внаслідок війни, яким встановлено статус згідно з пунктами 11-16 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видано посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, в якому зазначено один із цих пунктів;
2)членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, яким встановлено статус згідно з пунктами 1-6 частини 1 статті 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видано посвідчення, в якому зазначено один із цих пунктів.

Члени сімей загиблих (померлих, тих, що пропали безвісти) Захисників і Захисниць України, які мають право на отримання одноразову грошову допомогу

До членів сімей загиблих (померлих, тих, що пропали безвісти) Захисників і Захисниць України, які мають право на отримання одноразову грошову допомогу, відносяться:
- один із подружжя, який не одружився вдруге, незалежно відтого, виплачується йому пенсія чи ні;
- діти, які не мають (не мали) своїх сімей;
- діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
- діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти;
- батьки;
- утриманці загиблого або особи, що пропала безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
Розміри одноразової грошової допомоги
Для осіб з інвалідністю внаслідок війни визначені такі розміри ОГД:
- I група — 400 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб;
- II група — 300 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб;
- III група — 250 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб.

Для членів сімей загиблих (померлих, тих, що пропали безвісти) Захисників і Захисниць України визначені такі розміри ОГД:
- 750 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб.
Розмір ОГД визначається виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня календарного року, в якому встановлено інвалідність або в якому загинула, померла особа.

Куди звернутись за призначенням одноразової грошової допомоги та як подати заяву і документи

Звертитися заявникам слід до Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб при Мінветеранів.
Заява та необхідні документи подаються:
1)особисто за адресою: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001;
2)надсилаються поштою на адресу Мінветеранів: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001;
3)через центр надання адміністративних послуг.

Документи для членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

До заяви (згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2016 № 336) додаються скановані копії таких документів:
- посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України;
- свідоцтва про смерть загиблого (померлого) або рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою (оголошення її померлою);
- свідоцтва про народження особи — для виплати ОГД батькам загиблого (померлого);
- свідоцтва про шлюб — для виплати ОГД дружині/чоловікові;
- паспорт заявника або уповноваженої особи;
- свідоцтва про народження дитини — для виплати ОГД дитині;
- довідки про ідентифікаційний номер платника податків(або відмітку в паспорті громадянина України про відмову від його прийняття);
- рішення суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою;
- рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого).
Важливо! У разі коли після виплати одноразової грошової допомоги за її одержанням звертаються інші члени сім’ї загиблого (померлого) одержувача допомоги, питання розподілу суми одноразової грошової допомоги вирішується за взаємною згодою таких осіб або в судовому порядку.

Документи для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

До заяви (згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2016 № 336) додаються копії (скановані копії) таких документів:
- посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
- довідки медико-соціальної експертної комісії;
- паспорт заявника або уповноваженої особи;
- довідки про ідентифікаційний номер платника податків(або відмітку в паспорті громадянина України про відмову від його прийняття).
Важливо! У разі подання документів законним представником або уповноваженою особою до заяви додаються копії (скановані копії) документів, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти таких осіб, оформленого відповідно до законодавства.

Рішення Міжвідомчої комісії про призначення одноразової грошової допомогиабо про відмову в її призначенні

Рішення Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб при Мінветеранівпро призначення ОГД надсилається структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для організації виплати.
Важливо! Місцеві органи соціального захисту населення письмово повідомляють заявників про надходження рішення та необхідність звернення за отриманням ОГД.

Куди звернутись за виплатою одноразової грошової допомоги

За виплатою одноразової грошової допомогинеобхідно звертатися до місцевих органів соціального захисту населення за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) осіб.

Документи, необхідні для виплати одноразової грошової допомоги

Для отримання виплати одноразової грошової допомоги необхідно надати такі документи:
- заяву про перерахування коштів для виплати ОГД із зазначенням рахунка в установі банку(згідно з додатком 3 до постанови КМУ від 29.04.2016 № 336);
- копію документа, що посвідчує особу.

Ігор Ворон, юрист.