Військовозобов'язані чоловіки, які зараз за кордоном, мають повернутися до України до 16 червня

Надіслав: Александр Бугаев , дата: вт, 05/21/2024 - 15:32
важливо

Кабінет міністрів України постановив військовозобов'язаним громадянам повернутися до країни до 16 червня. Це потрібно для того, щоб вони особисто оновили дані у ТЦК та СП. 

Про це повідомляє today.ua

Раніше військовозобов'язані громадяни, а також резервісти, які отримували дозвіл виїхати з України на термін понад три місяці, мали особисто подати до ТЦК документи, що підтверджують такий дозвіл. Після цього їх знімали з військового обліку.

Кабмін своєю ухвалою №563 скасував цю норму. Тобто тепер військовозобов'язаним українцям треба повернутися до країни й особисто оновити дані у ТЦК та СП. Також, згідно з постановою Кабінету міністрів, стати на військовий облік військовозобов'язані та резервісти можуть шляхом особистого прибуття до органу СБУ або відповідних підрозділів розвідувальних органів на їхній вибір.

Їм дається на це 30 днів з моменту набуття чинності постанови уряду, яка датована 16 травня.

Відповідно, всі військовозобов'язані та резервісти мають приїхати до України для особистого оновлення військово-облікових даних до 16 червня. Скористатися системою Резерв+ їм не вдасться.

Також зазначимо, що тепер українські чоловіки, які опинилися за кордоном, зможуть отримати паспорт лише за наявності електронного військово-облікового документа. У паперовому вигляді його можна подати до консульських центрів до 18 червня, після цієї дати прийматимуться лише електронні.

Нагадаємо, 7 травня держпідприємство "Документ" повідомило про поновлення видачі паспортів громадянам України, які перебувають за кордоном. Україна припинила надання консульських послуг військовозобов'язаним чоловікам із 22 квітня.