Вчора по соціальним мережам Дніпропетровщини «гуляло» відео, відзняте 22 серпня в Центральному парку Кам’янського.
https://t.me/truexadnepr/43712
Добре видно, що події відбуваються біля літньої естради парку з боку вулиці Героїв-Рятівників (колишньої Москворецької). Там зібралося кілька десятків підлітків, які щось жваво обговорюють, при цьому деякі з них завзято жбурляють яйця в бік одного зі співрозмовників. Коли на місце подій прибула поліція, підлітки вже розбіглися. Звісно, тут же пішли чутки про те, що це – якесь політичне протистояння і має місце серйозний конфлікт.
Але, як нам повідомили поінформовані джерела, ніякої політики у цьому випадку немає. Причиною яйцеметання став хобіхорсинг – новітній чи то вид спорту, чи то просто забава молодого покоління.
Ось що пише про хобіхорсинг всезнаюча Вікіпедія.
«Хобіхорсинг (англ. hobby horsing або hobbihorsing) — вид спорту або хобі з елементами гімнастики, що являє собою «стрибки» на дерев'яній палиці з кінською головою. Послідовність рухів, подібна до конкуру чи виїздки, частково імітується на трасах без використання справжніх коней. Учасники переважно використовують саморобних коней для змагань.
Хобіхорсінг — «стрибки» на дерев'яній палиці з кінською головою — мають давню історію. Так, вони описуються вже в книзі XIX століття, де йдеться про те, що подібна розвага була традиційним першотравневим ритуалом серед рибалок містечка Майнхед у Сомерсеті в Англії. Однак протягом тривалого часу подібні «стрибки» залишалися або дитячою забавою, або дивацтвом. Ситуація почала змінюватися з 2010 року, коли фінська дівчинка-підліток Аліса Аорнімякі спочатку сама захопилася подібними «стрибками», а потім почала шукати та організовувати через соціальні мережі товаришок за подібним захопленням. Через кілька років у Фінляндії утворилася ціла субкультура аматорок хобіхорсингу. З 2015 року Аліса почала формувати правила нового виду спорту. У 2017 році на екрани вийшов фільм режисера Селми Вілхунен Hobbihorse revolution (з англ. «Революція хоббіхорсингу»), який привернув увагу до виду спорту, що зароджувався, не тільки у Фінляндії, але і в інших країнах
Цей вид спорту був представлений ширшій публіці завдяки фільму Сельми Вільхунен 2017 року Keppihevosten vallankumous (Революція любителів коней), який отримав дві нагороди на кінофестивалі в Тампере 2017 року».
Як виявилося, прихильники цієї дивної забави є й у нашому місті. Один з блогерів досить зневажливо висловився про хобіхорсінг, в соцмережах почалася словесна перепалка. Потім була призначена «стрєлка» у парку, де блогер мав поспілкуватися зі своїми опонентами, як нині модно казати, офлайн. Але з діалогом щось пішло не так, тому в хід пішов такий сильний аргумент, як яйця.
Взагалі, використання яєць як засобу переконання своїх противників кілька разів було в новітній історії Кам’янського. Стартом була історія на президентських виборах 2004 року, коли в тодішнього кандидата на пост голови держави Віктора Януковича в Івано-Франковську кинули яйце. Цей метод політичної боротьби знайшов прихильників і в Дніпродзержинську. Після «помаранчевої революції», навесні 2005 року на площі перед мерією зібрався мітинг місцевих прихильників Ющенка, які вимагали негайно передати їм владу у місті. Якраз на цьому мітингу у представника тодішньої влади, який намагався домовитись з протестуючими, і полетіло яйце.
Наступний раз яйця літали вже восени 2007 року, напередодні дострокових парламентських виборів. Тоді там же, на площі Дзержинського, одна з політичних партій провела цілий турнір. Усім бажаючим пропонувалося кинути яйцем в портрети опонентів цієї партії, яйця видавались тут же. Причому тих, хто найбільш вдало поцілить у портрети, чекав приз – пляшка пива. До речі, такий «яєчний» атракціон так і не допоміг партії, яка його організувала, виграти вибори – ані парламентські, ані місцеві.
Потім була осінь 2015 року, передвиборча кампанія у мери Дніпродзержинскька. Один з кандидатів зустрічався з людьми на території колишнього радгоспу «Дзержинець», і саме там йому приготували сюрприз: виборці закидали його яйцями та борошном. Була бійка, довелось втрутитися поліції.
Торік жартували, що «яєчних» баталій в Україні більше не буде – дуже вже дорого став коштувати цей продукт. А виходить, що ні – не перевелися «яйценосні» на землі українській…