На Дніпропетровщині рибалка заразився на водоймі і помер від лептоспірозу

Надіслав: ilona , дата: пн, 08/05/2024 - 13:16
і

Криворіжець помер від небезпечної хвороби – лептоспірозу. Трагедія сталася у липні, – повідомили у Криворізькому районному відділі ОЦПКХ, передає krlife.com.ua

Чоловік заразився при ловлі риби на Іскрівському водосховищі в Кіровоградській області. На жаль, хворий пізно звернувся по допомогу, врятувати його не змогли.

«Найбільший ризик підхопити небезпечну інфекцію – саме влітку та на початку осені, коли люди проводять більше часу біля водойм, ловлять рибу, косять траву, прибирають у підвалах. Бактерії потрапляють у довкілля з сечею хворих тварин або носіїв інфекції, а далі бактерія може легко потрапити до людини, якщо у неї на шкірі є тріщинки, порізи чи рани або ж через слизові оболонки рота, носа, очей», – роз’яснюють інфекціоністи.

Лептоспіроз – особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) і навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу.

Основним збудником лептоспірозу є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею гризунів, а також худоби, собак і диких тварин. Від людини до людини лептоспіроз не передається. Найпоширеніший механізм передачі — контактний, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, сінокосу на зволожених територіях, при догляді за хворими або інфікованими тваринами. Також можна захворіти під час вживання зараженої їжі (молоко, м’ясо) і сирої води з природних джерел.

Температура тіла підвищується до 38-40 градусів, тримається 3-7 днів. Турбують ломота в усьому тілі, головний біль, сильний м’язовий біль, особливо в литкових м΄язах – хворі ледве утримуються на ногах. Хвороба в середньому триває 3-5 тижнів. Високий рівень смертей – серед літніх людей.

Щоб уберегтися від лептоспірозу, дотримуйтесь таких правил:

– не купайтеся і не рибальте у водоймах, з якими можуть контактувати інфіковані тварини, наприклад, біля водопою худоби;

– уникайте контактів із хворими тваринами: не торкайтесь інфікованих тварин і дотримуйтесь заходів безпеки, доглядаючи за ними;

– знищуйте гризунів удома: проведіть дератизаційні заходи у своєму помешканні та убезпечте джерела водопостачання та харчі від забруднення виділеннями гризунів;.

– термічно обробляйте продукти тваринного походження.