На Дніпропетровщині родина з дітьми з'їли домашньої ковбаси та захворіли на ботулізм

Надіслав: Margarita , дата: ср, 04/09/2025 - 06:53
ковбаса

У Синельниківському районі зафіксували новий спалах ботулізму. Захворіли п’ятеро людей з однієї родини, троє з них — малолітні діти. Усі постраждалі мешкають у Покровській територіальній громаді.

Люди отруїлися після вживання домашньої сиров’яленої ковбаси. Зараз усі п’ятеро перебувають у лікарнях Дніпра. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби області, пише Інформатор.

Це вже другий випадок ботулізму у сімейному осередку цього року. Перший трапився у березні: тоді отруїлися двоє дорослих, одна людина померла.

У 2024 році в області офіційно зареєстровано шість випадків ботулізму. Усі пов’язані з домашніми продуктами — здебільшого з рибою.

Ботулізм — смертельно небезпечне харчове отруєння. Його не можна розпізнати на смак чи колір. Найчастіше хвороба виникає після вживання в’яленої риби, ковбас, домашніх консервів.

Перші симптоми можуть з’явитися вже через кілька годин після їжі. Це порушення зору, сухість у роті, слабкість, запаморочення. У тяжких випадках згодом можуть з'явитися проблеми з диханням і навіть настати смерть.

Медики закликають: не купуйте їжу з рук, не вживайте сумнівні продукти, уникайте домашніх консервів та в’яленої риби. При перших симптомах — терміново звертайтесь до лікаря.