30 липня в церковному календарі – день пам’яті великомучениці Марини. Марина або Маргарита була римською дівою-християнкою. На жаль, про її життя нам мало що відомо. Народилася вона в Антіохії, її батьком був язичницький жрець, а мати померла під час пологів. Дитину виховувала няня, яка була таємною християнкою.
В юному віці Марина прийняла хрещення і вирішила віддати своє життя служінню Господу. Однак роки йшли і дівчина стала дуже вродливою. Заходів одружитися на ній римський префект Олівій, але дівчина відмовилася. Невдале залицяння закінчилося тим, що префект потягнув Марину до суду. Там вона відмовилася поклонятися язичницьким богам, за що її засудили до смертної кари. Спалити дівчину не вдалося, її тіло залишилося неушкодженим. Тому їй відрубали голову мечем.
Що не можна робити в цей день
Не варто займатися важкою фізичною працею.
Категорично заборонено лаяти чи бити дітей.
Не можна дивитися на блискавки, які часто з'являються без дощу і грому, можна осліпнути.
Народні прикмети і традиції на 30 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дивилися, який сьогодні день: гроза вказує на дощову осінь та зиму з великою кількістю заметіль;
до обіду спекотно, а після холоднішає — чекайте на сонячну погоду наступного дня;
на небі білі хмари і дощ — погода зміниться;
спалахи блискавиць означають, що добре вродять горіхи.
В народі 30 липня називали Марининим днем. Часто в цей період йдуть дощі чи грози. Вважається, що особливо небезпечною є блискавка, яка може влучити в будинок і почати пожежу. Тому наші предки молилися Марині, щоб та захистила оселю від вогню. Марину також вважали покровителькою рибалок. Тому день вважається вдалим для риболовлі.