
Українцям, які виїхали за кордон, маючи заборгованість за оплату централізованого опалення та гарячого водопостачання, можуть заблокувати банківські рахунки. Така доля може спіткати зокрема киян.
Про це пресбрифінгу заявила начальниця управління правового забезпечення продажу СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Інна Кучук. Вона нагадала, що українські громадяни за кордоном несуть таку саму відповідальність, як і громадяни, які проживають на території країни.
"Всі санкції, які застосовуються до жителів України, застосовуються і до людей, які виїхали за її межі. Тобто арешт рахунків також буде застосовуватися", – зазначила Кучук.
За її словами, багато людей звертаються до "Київтеплоенерго" вже після того, як у них арештували рахунки – коли вони не можуть розплатитися картками. А це означає, що після отримання рішення суду, яке є обов’язковим для виконання і яке комунальники не можуть змінити, вже запізно. Тому українцям-боржникам радять звертатися до винесення рішення суду.
"Крім того, багато людей після отримання рішення суду, не бажаючи, щоб їхня справа потрапила до виконавчої служби, звертаються із заявою на укладення мирової угоди. Хочу пояснити, що вже після винесення рішення суду затвердження мирової угоди неможливе навіть через виконавчу службу. Тобто багато людей вважають, що вони напишуть заяву про укладення мирової угоди – і до виконавчої служби не потрапляє їхня справа. Це не так", – наголосила Інна Кучук.
Вона пояснила, що підприємство подає заяву та мирову угоду до виконавчої служби, яка й звертається до суду про затвердження мирової угоди. А це тягне за собою всі санкції – відкриття виконавчого провадження, арешт рахунків із можливим стягненням із них суми заборгованості.