12 квітня в затишній виставковій залі Дитячої художньої школи імені Першудчева відкрилася персональна виставка відомого митця, викладача закладу, Олександра Чегорки під назвою «Очима землі». Таким чином, у школі започаткували новий проект, завдяки якому містяни зможуть познайомитися з творчістю кам’янських митців.
На виставці були представлені десятки різноманітних робіт Олександра Тимофійовича. Це загадкові скульптури з пісковика та фото з його малюнками на лоні природи, які підкріплені текстами, які наштовхують глядача розкрити загадковість зображення.
- Спробував пов’язати скульптури з пісковика з текстати, короткими роздумами про життя, творчість, відношенням між людьми, - пояснює митець. - Ці тексти вписані в малюнки, які я роблю на природі: на піску, на снігу. Мені здалося, що це цікава взаємодія напрямів об’єму і слова. На мою думку, це цікаво, щиро,від душі, для людей.
Олександр Чегорка народився у невеликому місті Верхівцеве, Дніпропетровської області. Саме там, за його словами, він черпає своє натхнення, там його місця сили.
- Поїздка на батьківщину дає мені натхнення, там є стежки, де ходив мій батько, є покинуті хати, на яких я пишу, там є природа, ставок, там гарно пишуться тексти і народжується радість, - зазначив митець.
Його робити дуже незвичайні, він малює на хатах, на снігу, на землі, і навіть на небі, потім ці малюнки фотографують, на них накладається текст, і так народжується справжній витвір мистецтва.
На виставку прийшло багато колег, друзів, митців та знайомих Олександра Тимофійовича, які подякували йому за чудові роботи і висловили слова захоплення.
- Цей чудовий проект показує, наче художник відчуває подих землі, і коли вдивляєшся в його графіку, то проявляються архетипи людської свідомості і архетипи багатьох століть, які художник відчуває і передає в своїй творчості, - зазначила директорка музею історії міста Наталія Буланова. - Його маніфест – це почути подих землі. Відчути і перенести в навколишній світ, щоб відчули і ті, хто живе поряд з ним.
Вона додала, що у 2015 році Чегорка представляв у Мюнхені свою виставку «Пісня Мамая», яку з захопленням прийняли, тому, за її словами, він – митець національного рівня, який здивує ще не одним цікавим проектом.
- Він ніколи не зупиняється, - відмітив поет і волонтер Сергій Злючий. – Я бачив більшість робіт Сашка, і ставлюсь до них позитивно, він поет в українському, рідному слові, воно для нього дійсно рідне, він народився з цим словом.
До речі, книги Злючого оформлені малюнками Чегорки, і на сторінках наступної також вони з’являться.
Виставкою ОлександраТимофійовича у художній школі відкрили новий проект – знайомство з художниками,в межах якої митці Кам’янської територіальної громади можуть презентувати своютворчість загалу.
- Ми започатковуємо новий проект - зустріч, або знайомство з художником, - розповіланачальник департаменту з гуманітарних питань Наталья Іларіошина. - Багато митців працюють в художній школі і поза її межами, на різних художніх відділеннях. Але вони завжди в виставкових залах показують роботи своїх учнів. Але тепер і діти зможуть знайомитися з творчістю художників, які є в нашому місті, бо їх майстерність,їх світогляд, це надбання нашого мистецького фронту.