12 червня 2024 року — середа. 840-й день війни в Україні. Сьогодні - День працівника фондового ринку України. Віряни вшановують пам'ять преподобного Онуфрія Великого. До Нового року залишилося 202 дні.
Пам’ятні дати 12 червня
1665 рік — Королівство Англія встановлює своє правління у нідерландському поселенні Новий Амстердам, яке було перейменоване на Нью-Йорк;
1815 рік — унаслідок інтриг банкіра Натана Ротшильда лондонська газета "Морнінґ Кронікл" повідомляє про перемогу Наполеона при Ватерлоо за кілька днів до битви (Ротшильд, зігравши на паніці, скуповував акції);
1824 рік — у Парижі виходить перша і єдина наукова робота 28-річного французького військового інженера і фізика Саді Карно "Роздуми про рушійну силу вогню і про машини, здатні розвивати цю силу";
1848 рік — у Празі закінчується Слов'янський з'їзд;
1920 рік — офіційне відкриття Панамського каналу;
1923 рік — Гаррі Гудіні вперше публічно демонструє трюк, звільнивши себе із гамівної сорочки, висячи над землею на висоті 12 метрів;
1931 рік — гангстер Аль Капоне і 68 його соратників засудили за порушення "сухого" закону;
1964 рік — Нельсон Мандела засуджують на довічне ув'язнення;
1966 рік — у Києві починається експлуатація першого у світовій практиці тролейбусного поїзда винахідника Володимира Веклича;
1975 рік — створюють Державний історико-архітектурний заповідник у Львові;
1994 рік — Австрія референдумом ухвалює рішення про вступ до Європейського Союзу;
1999 рік — до Приштини (столиці Косова) входять миротворчі загони НАТО під командуванням британського генерала Майкла Джексона.
Який сьогодні день в Україні і світі
12 червня в Україні святкують День працівника фондового ринку / Фото: Unsplash
12 червня в Україні святкують День працівника фондового ринку. Досить молоде професійне свято, яке вперше відсвяткували 2008 року. Фондовий ринок — це сукупність механізмів та дій, які й допомагають торгувати цінними паперами. В Україні фондовий ринок почав працювати в 90-х роках минулого століття. Хоча перші фондові біржі тут з'явилися ще в XIX столітті.
Також 12 червня Міжнародний день шиїтів. День, що присвячений мусульманській громаді шиїтів, яка є другою за величиною гілкою в ісламі. Переважно шиїти проживають в Пакистані, Іраку, Лівані, Ірані, Азербайджані та Бахрейні. Свято було створене для захисту прав шиїтів та було запроваджене за ініціативи Shia Rights Watch 2015 року.
А ще 12 червня Міжнародний день кашаси. Свято, яке було створене на честь популярного дистильованого алкогольного напою Бразилії. Виготовляють його з цукрової тростини вже понад 500 років і воно є частиною бразильської культури.
12 червня святкують Міжнародний день дубляжу. Свято митців, глядачів та акторів, а також всіх тих, хто залишається за лаштунками — техніків і творців дубляжу. Завдяки їхній праці глядачі всього світу мають можливість отримати доступ до фільмів через переклад.
Також 12 червня Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Ідея створення цього важливого дня належить Міжнародній організації праці, яка висунула свою пропозицію ще 1997 року. Сама подія відбувається під егідою ООН від 2002 року.
А ще 12 червня Міжнародний день фалафелю. Кульки з нуту чи інших бобових обсмажуються в олії і посипаються різноманітними прянощами (від карі і коріандру до куркуми чи кмину). Фалафель дуже давня страва, яка виникла на Близькому Сході. Сьогодні вона вважається справжнім символом Ізраїлю.
Народні прикмети і традиції на 12 червня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дивилися, який сьогодні день: багато білок в лісі — до дощового літа;
ластівки високо літають — дощу не буде;
туман і роса увечері — найближчими днями чекайте на ясну погоду;
хмари білого кольору — можливий град.
Цього дня наші пращури йшли на риболовлю, а потім варили юшку. Такой цей день вважався сприятливим для того, щоб посіяти пізні овочі та повиривати бур'яни.