16 червня – цей день в історії

Надіслав: Александр Бугаев , дата: нд, 06/16/2024 - 08:10
день

16 червня - неділя. 844-й день війни в Україні. Сьогодні - Міжнародний день батька та День батька в Україні. Віряни вшановують пам'ять святого чудотворця Тихона Аматунтського. До Нового року залишилося 198 днів.

Пам’ятні дати 16 червня

•    1487 рік — відбувається битва при Стоук-Філд;
•    1578 рік — у Львові страчують козацького ватажка, молдавського господаря Івана Підкову;
•    1746 рік — відбувається битва при Плацентії;
•    1815 рік — відбувається битва при Лін'ї;
•    1815 рік — утворюють Королівство Польське;
•    1874 рік — відбувається урочисте відкриття кавендишської лабораторії;
•    1903 рік — створюють компанію Ford Motor;
•    1919 рік — Святий Престол в особі Папи Римського Бенедикта XV визначає незалежність УНР;
•    1934 рік — у Харкові відкривається перший з'їзд письменників України;
•    1998 рік — вперше в прямому етері в Мережі показують пологи: 40-річна американка з Флориди, котра погодилась на цей експеримент, народила хлопчика на ім'я Шон.

Який сьогодні день в Україні і світі

16 червня в Україні і світі святкують Міжнародний день батька та День батька в Україні. Міжнародна дата була проголошена Організацією Об’єднаних Націй для вшанування всіх батьків у всіх куточках світу за їх самовіддану відданість дітям та їхню жертву на все життя задля виховання цих відносин.

День батька в Україні припадає щороку на третю неділю червня.

Також 16 червня Міжнародний день водоспаду. Цей день присвячений святкуванню природного дива водоспадів, які є одними з найбільш захоплюючих і вражаючих елементів ландшафту нашої планети. Водоспади бувають різних форм і розмірів, від пологих каскадів до бурхливих потоків води.

А ще 16 червня Міжнародний день домашніх працівників. Цей день присвячений визнанню важливої роботи домашніх робітників, які надають такі основні послуги, як прибирання, приготування їжі та догляд за домогосподарствами по всьому світу. Домашніх працівників часто не помічають і недооцінюють, незважаючи на їх вирішальну роль у підтримці сімей і громад1. У цей день люди дякують домашнім працівникам за їх важку працю та виступають за кращі умови праці та захист.

16 червня Всесвітній день морських черепах. Цей день присвячений визнанню важливої ролі морських черепах у нашому світі. Морські черепахи представлені сімома видами, та майже всі вони перебувають під загрозою повного зникнення. Ці створіння є повільними та незграбними, коли мова йде про сушу. Але тільки-но вони потрапляють у воду, відразу розпускають свої ластоподібні кінцівки та починають елегантно ковзати у воді.

Також 16 червня Міжнародний день сімейних грошових переказів. Цей день було створено 2015 року на масштабному політичному форумі в Мілані. Пізніше, 2018 року, Організація Об’єднаних Націй офіційно підтвердила цю подію, після чого вона набула міжнародного статусу. Цей день присвячений визнанню важливої ролі, яку грають сімейні грошові перекази у житті людей.

А ще 16 червня Міжнародний день африканської дитини. Цей день було започатковано Організацією африканської єдності 1991 року. Він присвячений підвищенню обізнаності про потреби африканських дітей, особливо тих, хто живе в умовах бідності, конфліктів та інших важких обставин.

Народні прикмети і традиції на 16 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 
•    дивилися, який сьогодні день: вранці папороть скрутила листя до спекотного і сонячного дня;
•    Чумацький Шлях ясний і його добре видно на небі — буде гарна погода;
•    на вікна осіла роса — чекайте на дощ;
•    маленький краплі дощу вказують на те, що він буде довго йти.

В давнину вірили, що цього дня припиняють співи всі птахи, крім солов'я. Тому день прозвали Тихон Тихий.

Теґи