19 квітня 1775 року розпочалася війна за незалежність США. 1917-го у Києві розпочав роботу Всеукраїнський національний конгрес. 1943-го почалося повстання у Варшавському гетто, а 2005-го Йозеф Ратцинґер став Папою Римським Бенедиктом XVI. Під егідою ООН проходять День велосипеда, День власників домашніх тварин, День поезії та творчого мислення, День сушіння білизни на мотузці та День часнику.
1713 - імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург прийняв “Прагматичну санкцію”. Цим документом він дозволив успадкування престолу за жіночою лінією. Імператор Карл VI не мав синів, як і його брат. Отже, затвердивши цей документ, він дозволив успадкувати престол своїй дочці Марії Терезії.
1775 - розпочалася війна за незалежність США. Цього дня відбулися перші битви протистояння – при Лексінгтоні та Конкорді.
1783 — указом Катерини II Крим приєднаний до Росії. Указ став підсумком тривалого суперництва Російської та Османської імперій за володіння і контроль над стратегічним плацдармом на півночі Чорного моря. Заручившись у 1782 році підтримкою Австрії, наступного року Росія окупувала Крим і маніфест Катерини II лише закріпив фактичний перехід півострова під владу російської корони.
1917 - в Києві розпочав роботу Всеукраїнський національний конгрес. Рішення щодо його скликання ухвалили наприкінці березня – на одному із перших засідань Української Центральної Ради. Загальні збори делегатів з усієї України необхідно було провести, щоб легітимізувати саму Центральну Раду та ухвалити рішення про подальше державне будівництво (на той момент, щоправда, про незалежність України не йшлося, розглядали виключно питання автономії). Кількість делегатів, які прибули на конгрес, перевищила всі очікування – першого дня до Києва приїхали близько 1,5 тисячі запрошених. Таким складом делегати ухвалили резолюцію щодо національно-територіальної автономії України у складі “федеративної та демократичної Росії”.
1943 — Указом Президії Верховної Ради СРСР уведені каторжні роботи для т. зв."помічників окупантів".
1943 - у Варшавському гетто розпочалося збройне повстання. Гетто створили навесні 1941 року. На територію площею 307 гектарів німці переселили євреїв з усіх районів польської столиці та її околиць – близько 450 тисяч осіб.
1971 — СРСР запустив першу у світі космічну станцію «Салют-1».
1987 - на американському телеканалі “Fox” вийшла перша серія найдовшого анімаційного телесеріалу – “Сімпсони”. Вперше “маргінальна американська сім’я” (як визначив героїв їхній “батько” – творець і продюсер Метт Ґрейнінґ) з’явилася в “Шоу Трейсі Ульман”. Перша серія називалася “Good night”. Що цікаво, героям серіалу їхній творець дав імена членів своєї родини. Замінив лише своє ім’я – на “Барт”.
2005 - кардинал Йозеф Ратцинґер став 265-м Папою Римським під ім’ям Бенедикт XVI. На момент обрання йому вже було 78 років, що зробило його одним із найстаріших кардиналів в історії, які зійшли на папський престол. Ратцинґер був одним із найближчих до Папи Римського Івана Павла II кардиналів. Він очолював Колегію кардиналів та Конгрегацію з віри. Однак, за наявною інформацією, ще за життя Івана Павла II розглядав можливість піти на спокій. Обрання Папою він не бажав, проте погодився з рішенням конклаву та вісім років обіймав Святий Престол. Бенедикт XVI зрікся престолу 28 лютого 2013 року, пояснивши це рішення поганим станом свого здоров’я. Це зречення стало першим, починаючи з 1415 року, коли з найвищої церковної посади добровільно пішов Григорій XII. Після зречення Бенедикт XVI жив у монастирі Mater Ecclesiae та офіційно вважався почесним Папою Римським (Папою-емеритом). Він помер 31 грудня 2022 року у віці 95 років.