20 листопада - цей день в історії

Надіслав: ilona , дата: ср, 11/20/2024 - 07:25
календар, історія

20 листопада відзначають Всесвітній день дитини, День педіатра, Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень.

Ще сьогодні День географічних інформаційних систем і День індустріалізації Африки.

Православна церква вшановує пам'ять блаженної преподобної Йосафати; святого преподобного Григорія Декаполіта, святого Прокла.

Всесвітній день дитини

Всесвітній день дитини відзначають щорічно 20 листопада. 1954 року Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам відзначати цю дату, як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованій на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.

День педіатра

Святкування Дня педіатра нерозривно пов'язане зі святкуванням Всесвітнього дня дитини, що веде свою історію з 1954 року, коли Генеральна Асамблея ООН дала відповідні рекомендації державам-членам ООН.

20 листопада 1959 року Генасамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини. Цей документ, затвердження якого стало логічним продовженням ухвалення 1948 року Загальної декларації прав людини, проголошував основні принципи захисту дитинства. Подальший документальний міжнародний правовий розвиток у сфері захисту прав дітей стався тридцять років по тому, 1989 року, коли ООН на додаток до вже чинних нормативних актів ухвалила Конвенцію про права дитини.

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень проводять щорічно в середу другого або третього тижня листопада з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), із 2002 року.

Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) - загальна назва для низки захворювань, за яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку з легень. Терміни "хронічний бронхіт" і "емфізема", що використовувалися раніше, більше не вживаються, вони включені в поняття ХОЗЛ.

За оцінками ВООЗ, на хронічну обструктивну хворобу легень страждають 210 мільйонів осіб. Вона посідає четверте місце серед провідних причин смерті у світі. Майже 90% випадків смерті від ХОЗЛ - в країнах із низьким і середнім рівнем доходу.

Ще цього дня:

1917 - Своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила УНР;

1943 - Під охороною УПА на Волині розпочалася Перша Конференція поневолених народів Східної Європи та Азії, на якій оформлено політичну організацію - Антибільшовицький Блок Народів (АБН);

1945 - У німецькому місті Нюрнберг розпочався міжнародний судовий процес над нацистськими діячами Третього Рейху;

1985 - Випущено Microsoft Windows 1.0;

1991 - Встановлено консульські відносини між Україною та Туреччиною;

1998 - Запуск першого модуля Міжнародної космічної станції (модуль "Зоря");

2003 - В Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років;

2004 - Шевченківський районний суд Києва відхилив подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності з 21 до 23 листопада.

Цього дня народилися:

210 років від дня народження Михайли Андрійовича Тулова (1814–1878), українського літературознавця, мовознавця, письменника, педагога, культурно-освітнього діяча; за іншими даними народився 20.10.1814 р., 26.10.1814 р., 07.11.1814 р.;

100 років від дня народження Бенуа Мандельброта (1924–2010), французького та американського математика, засновника фрактальної геометрії.

Джерело: Інтерфакс