29 лютого - Міжнародний день рідкісних захворювань, День цифрового навчання, Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми.
Православна церква вшановує пам'ять святого Касіяна.
Міжнародний день рідкісних захворювань
За ініціативи європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS 29 лютого офіційно отримало статус Міжнародного дня рідкісних захворювань. У невисокосні роки свято відзначають 28 лютого.
Традиційно проведений в останній день лютого цей День став щорічним інформаційно-просвітницьким заходом. Його мета - привернути увагу громадськості до проблем людей, хворих на рідкісні захворювання, а також підвищити обізнаність про рідкісні хвороби та їхній вплив на життя людей.
Незважаючи на різні симптоми і наслідки рідкісних захворювань, проблеми більшості хворих, у яких вони спостерігаються, схожі. Це недоступність правильної діагностики, запізнення з встановленням діагнозу, відсутність якісної інформації, а часто і наукових знань про захворювання, важкі умови соціалізації, відсутність якісної медичної допомоги та проблеми з отриманням лікування і догляду.
Рідкісні захворювання є в кожній галузі медицини. Приблизно 80% із них мають генетичну природу. Загалом же, за оцінками експертів, у світі налічується близько 5-7 тисяч небезпечних для життя рідкісних захворювань, ними уражені від 3,5 до 5,9% населення Землі.
Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми
Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми, що відзначається щорічно в останній день лютого, є нагадуванням про широкомасштабний вплив повторюваних травм на робочому місці.
Цей день присвячений підвищенню обізнаності про повторні травми, також відомі як розлади опорно-рухового апарату.
Ще цього дня:
1288 - Шотландія встановила 29 лютого днем, коли жінка може запропонувати одружитися чоловікові. У разі відмови він мав сплатити штраф;
1504 - Христофор Колумб використав місячне затемнення для залякування ямайських індіанців;
1712 - У Швеції після 29 лютого було 30 лютого;
1768 - У костелі міста Бар проголошено Барську конфедерацію;
2004 - Фільм "Володар перснів: Повернення короля" отримав 11 "Оскарів".