
Жоден відповідальний водій не буде ігнорувати той факт, що в Україні обов’язково потрібно мати поліс ОСЦПВ для законного керування авто. Цей вид страхування гарантує грошову компенсацію постраждалим у ДТП, винуватцем якого буде власник такого поліса. Щороку автовласники звертаються до страхових компаній для продовження дії своєї страховки. Однак не всі знають, що сьогодні цей процес значно простіше можна зробити онлайн. Пропонуємо відповіді на кілька запитань про електронну автоцивілку, які допоможуть швидко оформити поліс у 2025 році.
Чим відрізняється електронна версія автоцивілки від паперової?
Функціонально обидва варіанти страховки (електронний і паперовий) є абсолютно рівноцінними. Вони виконують ту саму функцію: захищають інтереси третіх осіб у разі дорожньо-транспортної пригоди з вини застрахованого водія. Основна різниця полягає в способі оформлення. Електронна автоцивілка (https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka) створюється в цифровому форматі та надсилається власнику на електронну пошту. Паперовий поліс, своєю чергою, оформлюється вручну на спеціальному бланку з підписами обох сторін: страховика та клієнта.
Варто підкреслити, що обидва документи мають однакову юридичну силу після підписання договору та здійснення оплати. Інформація про оформлений поліс відразу ж потрапляє до загальнодержавної бази даних МТСБУ (Моторного (транспортного) страхового бюро України).
Як оформити електронну автоцивілку і як отримати поліс?
Сучасні страхові компанії постійно вдосконалюють процес онлайн-оформлення полісів ОСЦПВ. Наприклад, у компанії «Арсенал Страхування» алгоритм дій наступний. Перейдіть на офіційний сайт страхової компанії та виберіть розділ «Страхові продукти». Далі в меню, що випадає, обираєте «Автоцивілка». У відповідних полях вкажіть об’єм двигуна вашого авто, регіон реєстрації власника, вік водія. Після цього система автоматично розрахує орієнтовну ціну поліса. Оплатіть його вартість онлайн.
Уже через декілька хвилин (зазвичай до 5 хвилин) ви отримаєте електронний документ на вказану електронну адресу. Страховка авто надсилається у вигляді файлу, який можна зберегти на телефоні, планшеті або комп’ютері.
Як впевнитися, що електронна автоцивілка дійсна?
Щоб перевірити, чи має ваш автомобіль чинний страховий поліс ОСЦПВ, достатньо скористатися офіційним ресурсом Моторного (транспортного) страхового бюро України. На сайті доступна функція перевірки поліса за VIN-кодом, номером авто або страхового документа.
Для здійснення перевірки потрібно виконати два простих кроки:
- перейти на сайт МТСБУ, де розміщена відкрита база даних страхових полісів;
- вказати у формі пошуку державний номер авто або поліса ОСЦПВ.
У результаті система покаже інформацію про те, чи є поліс чинним на визначену дату.
Що таке добровільна або розширена автоцивілка?
Нещодавні зміни у сфері автострахування в Україні збільшили суми страхових виплат за базовим полісом ОСЦПВ. Сьогодні в разі ДТП потерпілий може розраховувати на компенсацію до 250 тис. грн за матеріальні збитки та до 500 тис. грн на лікування. Проте на практиці цих сум не завжди достатньо, особливо якщо йдеться про дорогі автомобілі або серйозні ушкодження.
Щоб уникнути додаткових витрат зі власної кишені, клієнтам пропонують придбати розширену (добровільну) автоцивілку. Це спеціальні програми, які передбачають збільшення ліміту виплат від 50 тис. до 1 млн грн. Такі послуги доступні, зокрема, у страховій компанії «Арсенал Страхування».