Депутати підтримали законопроект про демобілізацію строковиків

Надіслав: Александр Бугаев , дата: пт, 02/23/2024 - 15:04
війна

Депутати Верховної Ради України схвалили законопроєкт щодо зміни термінів строкової військової служби. Він містить норму про демобілізацію строковиків та про 12 місяців відстрочки для них від наступного призову.

Про це повідомляє «Обозреватель».

Документ №11035 парламентарі ухвалили одразу в першому читанні та в цілому, віддавши 319 голосів "за". Голосування відбулося у п’ятницю, 23 лютого.

Законопроєкт про демобілізацію строковиків напередодні вніс до парламенту президент Володимир Зеленський. Документ передбачає, що військовослужбовці строкової служби, термін якої закінчився під час дії воєнного стану, та військову службу яких продовжено понад встановлені терміни, звільняються з військової служби в запас "у терміни, визначені указом президента".


23 лютого на Комітеті ВРУ з питань національної безпеки та оборони ухвалили цей проєкт закону з доданою нормою про відстрочку строковиків від подальшої мобілізації на 12 місяців. Згодом у залі парламенту законопроєкт ухвалили вже з цією нормою.

Тепер президент ще повинен підписати законопроєкт, після чого документ набере чинності. Зі слів нардепа Олексія Гончаренка, парламентарям обіцяють, що це "питання кількох днів".

"У кінцевому вигляді в законопроєкт Зеленського включено норму з мого альтернативного законопроєкту про відстрочку 12 місяців! Це результат великої роботи! Хлопці чекають вже четвертий рік! Нарешті це вирішено! Свободу строковикам!" – висловився він.