![зима](/sites/default/files/styles/kartinka_v_node/public/2025-02/00.jpg?itok=s_gvmD9P)
З настанням морозів водойми вкриваються кригою і багато людей виходять на неї для риболовлі, прогулянок чи просто, аби скоротити шлях. Однак нехтування правилами безпеки може призвести до трагічних наслідків.
З метою попередження загибелі та травмування людей на водних об’єктах, рятувальники Дніпропетровщини провели профілактичні рейди з населенням неподалік водойм.
У місті Дніпро інспектори Дніпровського районного управління поспілкувалися з населенням щодо безпечної зимової риболовлі. Громадянам нагадали правила безпеки на льоду, розповіли як діяти, якщо опинився у крижаній воді. Також, любителям зимової риболовлі порадили, які підручні засоби обов’язково треба взяти із собою та наголосили на заходах із запобігання обмороження в умовах низьких температур.
Під час профілактичного рейду у Покровському районі міста Кривий Ріг, фахівці рейдової групи нагадали людям ознаки нестійкої криги та пояснили, що найбільш небезпечна крига - білого кольору, вона надзвичайно тонка і не витримує маси навіть маленької дитини. Особливу увагу дорослих зосередили на безпеці дітей. Наголосили ні в якому разі не відпускати малечу без нагляду на водойми.
Під час бесід з мешканцями Кам’янського району співробітники ДСНС зауважили, що виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди. Забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі. Найбезпечніша товщина - не менше ніж 7 см для однієї людини, для групи людей – від 15-17 см.
У місті Павлоград, спілкуючись з рибалками та перехожими мешканцями неподалік річки Вовча, надзвичайники закликали громадян бути відповідальними та дотримуватися правил безпеки на кризі, особливо у період перепаду температур. А якщо побачили, що хтось провалився під кригу, слід негайно викликати рятувальників за номером телефону «101».
В місті Самар рятувальники нагадали людям основні правила безпечної поведінки на зледенілих водоймах та розповіли про способи порятунку людей, що опинилися у крижаній воді. Фахівці ДСНС зазначили: «Якщо провалились під лід - не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникайте занурення з головою. Кличте на допомогу та намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Намагайтеся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома».
Головна думка, яку під час відпрацювань намагалися донести до людей фахівці Служби порятунку «101», – нехтуючи простими правилами, людина наражає себе на велику небезпеку загинути в крижаній воді. Крім того, ризику піддаються й інші люди, які кинуться на допомогу!