4 червня християни східного обряду відзначають День Святої Трійці. Свято вважається одним з найважливіших релігійних свят на рівні з Різдвом та Великоднем.
Що не можна робити, а що можна і потрібно, традиції та всі дні ангела - читайте у матеріалі Styler.
Історія свята
В народі Трійцю ще називають Зелені свята або П'ятидесятниця на честь Святого Духа, адже її завжди святкують на 50-десятий день після Великодня. В Україні Трійця є державним святом.
За Новим Завітом, у день П'ятидесятниці, після піднесення Ісуса на небеса, його учні зібралися разом у верхній кімнаті, щоб молитися і чекати на обіцяне пришестя Святого Духу.
Раптом він зійшов на них у вигляді вогненних язиків і наповнив кожного з присутніх. Саме цей момент символізував початок нової ери християнства і дозволяв учням Ісуса говорити різними мовами, щоб проповідувати Євангеліє всім народам світу.
Після приходу Святого Духа апостол Петро став перед натовпом і проповідував про Христа та його спасіння. У Біблії говориться, що того дня майже три тисячі людей прийняли віру в Христа та хрещення.
Свято встановлене на честь Пресвятої Трійці: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа.
Традиції та звичаї
У народі на Трійцю будинок прикрашають травами - лепехою. Саме тому свято отримало народну назву "Зелені свята". До лепехи можуть додавати свіжоскошену траву - любисток, чебрець, полин.
В цей день заведено відвідувати родичів та друзів, а на стіл потрібно ставити щедре частування.
За кілька днів до Трійці потрібно зробити генеральне прибирання в будинку та позбувалися непотрібних речей. Напередодні свята Трійці завжди батьківська субота, коли віряни поминають покійних родичів.
Що можна робити 4 червня
- Потрібно відвідати храм і побувати на богослужінні. Віруючі люди в цей час причащаються;
- Надати допомогу всім людям, хто того потребує. Головне, щоб вона йшла від чистого серця;
- Можна влаштувати святкове застілля. Традиційно на стіл ставили круглі страви. Господині готували пироги, яєчню, коровай. Вірили, що так гроші і здоров'я можна залучити;
- Заведено прикрашати будинок свіжими березовими гілками. Гілки берези ставили біля ікони, біля входу в будинок і обов'язково в вазу.
Чого не можна робити на Трійцю
- Заборонено працювати, в тому числі на городі;
- Не можна сваритися, ображати інших словами та вчинками;
- Не можна на Трійцю вінчатися;
- В'язати та шити;
- Ходити в ліс та рубати дрова;
- Ходити на полювання.
4 червня іменини відзначають власники таких імен: Володимир, Данило, Іван, Макар, Михаїл, Павло, Софія.