ГО «Коло Мамая» у співпраці з Музеєм історії міста Кам’янське за сприяння «Culture Helps/Культура допомагає» – проєкту, який реалізується громадськими організаціями Інша Освіта (UA) та Zusa (Німеччина) за підтримки Європейського Союзу, розпочав реалізацію креативного проєкту «Літня школа гідів «Історія навколо нас». Про це повідомили в музеї історії міста Кам’янське.
Основна ідея ініціативи полягає у залученні внутрішньо переміщених осіб до історії, традицій та культури краю через впроваджені активності з метою інтеграції їх до нової спільноти та нівелюванні травматичного досвіду, отриманого в ході російсько-української війни. Цей підхід є інноваційним, адже до цього часу проєкти, направлені на роботу з ВПО, не використовували широкі можливості нематеріальної історико-культурної спадщини для формування нового життєвого середовища вимушених переселенців, вважаючи цей напрям роботи неперспективним.
Місія школи полягає в тому, щоб зламати ці стереотипи, дати можливість ВПО не тільки освоїти новий історико-культурний простір, але й створити власні стартапи з промоцією історичного минулого краю. Крім ВПО, аудиторію проєкту складатимуть мешканці міста віком від 15 до 22 років, внаслідок чого молоді люди, яких прихистила Кам’янська громада, зможуть налагодити комунікацію з ровесниками.
Літня школа базуватиметься на інтерактивній методології, впровадженні воркшопів, квестів, проведенні історичних паралелей у розвитку різних регіонів, здійсненні як віртуальних, так і реальних подорожей, що поверне вимушеним переселенцям відчуття рідного дому, сприятиме подоланню травматичних почуттів. Крім того, учасники школи набудуть нових знань, компетенцій, навичок та практичного проведення екскурсій для різних аудиторій, в тому числі родин переселенців з дітьми. Таким чином, проєкт потенційно може мати профорієнтаційне значення.
Його головна мета полягає у сприяння інтеграції ВПО до нової спільноти шляхом вивчення історії, традицій та культури краю у Літній школі гідів «Історія навколо нас», нівелюванні травматичного досвіду, отриманого в ході російсько-української війни, отриманні нових компетенцій, необхідних для самореалізації у новій громаді.
Реєстрація для участі в проєкті продовжується за посиланням.
Висловлені погляди та думки належать лише автору проєкту і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Виконавчого агентства з питань освіти та культури. Ні Європейський Союз, ні Європейське виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури не можуть нести відповідальність за них.