28-30 квітня пройшов тренінг «Community Policing» підхід у залучені громадськості та поліції до відновлення та розвитку постраждалих громад Дніпропетровської області».
Метою тренінгу було поглибити знання учасників щодо сучасної концепції поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду, елементів ефективного спілкування характеру побудови партнерських відносин та основних моделей вирішення проблем з метою реалізації своїх ефективних ініціатив.
Окрім того, навчання надало змогу вдосконалити практичні навички з проєктного менеджменту, складання конкретних кейсів спільних ініціатив та проєктів поліції та громади з урахуванням гендерно-чутливого підходу.
В результаті проведення тренінгу учасники:
- Отримали знання щодо спільної діяльності, орієнтованої на потреби громади, визначивши переваги побудови партнерських відносин з поліцією, місцевою владою і представниками громадськості для створення спільних проєктів. Направлених на вирішення локальних проблем у військовий час.
- Ознайомилися з прикладами «кращих практик» у цій сфері та досвідом успішних безпекових практик в громадах, використали на практиці знання щодо спільної діяльності, орієнтованої на потреби громади у безпеці, побудови партнерських відносин з поліцією через діалог, використовучи діалогові платформи та Робочі групи з безпеки та відновлення у громадах.
- Стали більш обізнані в основих положеннях Революції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», принципами гендерно-чутливого підходу та з особливостями здійснення гендерного аналізу та інтегрування гендерної складової при розробці проєктів із місцевих проблем в сфері безпеки та відновлення.
- Розвинули навички з проєктного менеджменту: навчилися формулювати ідеї, оформлювати проєктні заявки та складати план дій реалізації.
- Зміцнили міжособистісні контакти та зв’язки, що в подальшому сприятимуть синергії на основі обміну досвідом між громадськими лідерами, представниками громадського сектору та поліції Дніпропетровської області.
Захід було організовано Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського союзу.