Мати гарячу воду в домі — це за сучасними стандартами аж ніяк не розкіш. Та далеко не всі сім’ї мають можливість встановити газовий чи електричний котел. Найбюджетнішим на сьогодні варіантом є встановлення бойлера. Але в умовах, коли вартість кіловат-години перевищує 4 гривні, доводиться економити електроенергію, зокрема й під час використання водонагрівача.
Варіанти економії світла з бойлером
Цей пристрій здатен спалювати до 200 кВт за місяць для сім'ї з трьох осіб. З огляду на теперішні тарифи, питання економії наразі актуальне, як ніколи. Отже, що можна порадити, щоби мінімізувати витрати електроенергії:
- насамперед, коли вибираєте новий водонагрівач, звертайте увагу тільки на бойлери з класом енергоефективності не нижче А/А+;
- якщо він уже встановлений, відрегулюйте температуру нагрівання на рівні 55 °C;
- встановіть «розумну» розетку та запрограмуйте її на автоматичне вимикання, коли бойлер вам не потрібен;
- якщо у вас двозонний лічильник, з 23-ї години до 7-ї ранку можна користуватися електричними пристроями за вдвічі дешевшим тарифом;
- важливо регулярно та вчасно виконувати очищення бойлера від накипу.
Чи потрібно вимикати нагрівач із розетки
Сучасні моделі є енергоефективними, із гарною теплоізоляцією, вони здатні досить довго підтримувати сталою температуру нагрітої води. Тому їх не варто вимикати на ніч, бо в такому випадку вранці на нагрівання піде набагато більше електричної потужності, ніж на підтримання температури вже нагрітої води. Для старих водонагрівачів ця теза може не спрацювати, бо їхня теплоізоляція з самого початку була невисокою, а з часом тільки погіршувалася. Також є сенс вимикати бойлер, якщо він використовується рідко, наприклад, коли виникають проблеми з гарячим водопостачанням.
Чи бояться бойлери перепадів напруги
Ще один важливий нюанс, характерний для нагального стану української енергосистеми. Механічні пристрої — не бояться. Їхня конструкція не передбачає використання електронної плати керування, усі регулювання виконуються вручну. А ті, що обладнані електронною системою, бояться. Особливо нові моделі, де електроніка дуже чутлива до нестабільних характеристик струму. Це означає, що якщо ви знаєте графіки вимикань електроенергії, краще заздалегідь вимкнути бойлер із розетки, а увімкнути тільки через деякий час після відновлення подачі. Якщо графіки вимикань невідомі, і ви не хочете ризикувати, краще придбати стабілізатор напруги відповідної потужності, великий вибір яких пропонує інтернет-магазин Allo.ua в Дніпрі. Дізнатися, який це водонагрівач — механічний чи електронний, досить просто. Якщо корпус плаский, це пристрій з електронною платою керування: він має два ТЕНи, роботою яких і керує електроніка. У випадку циліндричного корпусу це може бути як механічний, так і електронний бойлер. У механічного в нижній частині буде ручний регулятор температури. Нагрівачі з електронікою мають дисплей, який показує поточну та виставлену температуру, а також кнопки для регулювання.