19 січня – цей день в історії

Надіслав: Александр Бугаев , дата: нд, 01/19/2025 - 08:08
день

19 січня - неділя. 1061-й день війни в Україні. Сьогодні - Всесвітній день домашнього сиру. Віряни вшановують пам'ять святого преподобного Макарія Єгипетського. До Нового року залишилося 346 днів.

Пам’ятні дати 19 січня

1795 рік — Батавська революція в Голландській республіці завершується проголошенням Батавської республіки;
1825 рік — Езра Деггетт і його племінник Томас Кенсетт із Нью-Йорка отримали патент на спосіб консервування в бляшаних банках лосося, устриць і омарів;
1903 рік — оголошують проведення першої велогонки "Тур де Франс" — найпрестижнішого і найпопулярнішого спортивного велозмагання наших днів;
1906 рік — виходить перший номер першого українського сатиричного журналу "Шершень";
1907 рік — в журналі "Вар'єте" з'являються перші рецензії на кінофільми;
1915 рік — француз Георг Клод отримує патент на неонову трубку, яку використовували для зовнішньої реклами;
1925 рік — спільне засідання ВУАН постановлює організувати Медичний відділ ВУАН;
1938 рік — американська фірма "General Motors" перша у світі починає серійне виробництво дизельних двигунів;
1946 рік — створюють Союз українців у Великій Британії;
1946 рік — створюють Міжнародний військовий трибунал для Далекого Сходу;
1955 рік — президент США Дуайт Ейзенхауер дозволяє уперше показати по телебаченню зняту пресконференцію;
1963 рік — відбувається перший виступ групи The Beatles на телебаченні;
1966 рік — Індіра Ганді стає третім прем'єр-міністром Індії;
1978 рік — у Німеччині випускають останній автомобіль "Фольксваген Жук";
1981 рік — Алжирські угоди вирішують кризу з американськими заручниками, захопленими 1979 року при штурмі посольства США в Тегерані;
2012 рік — ФБР закриває сайт Megaupload;
2014 рік — у Києві на вулиці Грушевського розпочинається протистояння диктаторському режиму Януковича (Вогнехреща);
2017 рік — в Україні офіційно з'являється Суспільне мовлення: зареєстрована Національна суспільна телерадіокомпанія України.

Який сьогодні день в Україні і світі 

19 січня в Україні і світі святкують Всесвітній день домашнього сиру. Це неофіційне свято, яке сприяє популяризації домашнього виготовлення сиру та усвідомленню переваг цього процесу. Воно пропагує творчість, інновації та простоту приготування сиру вдома. Свято також сприяє обміну рецептами, техніками і порадами серед людей, які цікавляться виготовленням сиру вдома. Це можливість навчитися, як робити різноманітні види сиру, від класичних до експериментальних, а також оцінити смакові якості і користь таких продуктів.

Також 19 січня Всесвітній день релігії. Припадає на третю неділю січня. Це свято було започатковане 1950 року за ініціативи Бахаї, міжнародної релігійної організації, з метою сприяння міжрелігійній гармонії і взаєморозумінню між різними віровизнаннями по всьому світу. Основною метою цього дня є визнання того, що всі релігії мають спільну основу — пошук істини, любові та миру. День наголошує на важливості взаємної поваги та співпраці між людьми з різних релігійних традицій. Це свято є нагодою для відзначення багатства релігійного різноманіття і підкреслення, що мир і гармонія можуть бути досягнуті, коли люди розуміють і поважають переконання один одного.

А ще 19 січня Всесвітній день снігу. Святкується щороку в третю неділю січня. Цей день був започаткований Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) 2012 року з метою популяризації зимових видів спорту та активностей на свіжому повітрі, а також підвищення обізнаності про важливість зимових умов для природи та туризму. Основною метою Всесвітнього дня снігу є заохочення людей до активного відпочинку на свіжому повітрі, зокрема до занять лижними, сноубордними, санними та іншими зимовими видами спорту. У цей день проводяться різноманітні заходи, змагання, навчальні програми та ініціативи, спрямовані на те, щоб зробити зимові види спорту доступними для людей усіх вікових категорій.

Народні прикмети і традиції на 19 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

дивилися, який сьогодні день: відлига — зовсім скоро прийде справжнє потепління;
багато зірок на небі — будуть морозні дні;
сонячна погода — до ранньої весни;
хуртовини — така ж погода буде на Масницю.

Наші предки вірили, що цей день є вдалим для будь-яких починань. Особливо вдалими вважалися справи, які пов'язані з покращенням життя інших людей.

Теґи