9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Напередодні, 8 травня, Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким запропонував це державне свято перенести на 8 травня та поєднати з Днем пам’яті та примирення. За заявою Зеленського, нова пам’ятна дата називатиметься День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Сьогодні в Україні вперше 9 травня відзначають День Європи. Відповідний указ Президент підписав сьогодні, 8 травня. День Європи – загальноєвропейське свято, яке відзначають у всіх країнах ЄС. Під егідою ООН проходять: Другий день пам’яті та примирення, Всесвітній день справедливої торгівлі, Всесвітній день мігруючих птахів.
1913 — перший політ гідроплана С-10 «Гідро» Ігоря Сікорського.
1913 — на екрани Франції вийшов фільм «Фантомас» — перша в довгому ряду екранізація.
1919 - головою Директорії УНР обрано Симона Петлюру.
1920 - на Хрещатику відбувся українсько-польський парад на честь визволення Києва від більшовиків.
1922 — узятий під домашній арешт Патріарх Московський і всієї Русі Тихон.
1945 - громадянам СРСР оголосили про капітуляцію нацистської Німеччини. Цього дня до Москви доставили літаком акт про капітуляцію, підписаний на вимогу Сталіна 8 травня – вдруге після капітуляції 7 травня у Реймсі. Також 9 травня вийшло останнє повідомлення німецької ставки. У ньому все ще була інформація щодо подій минулої доби на різних фронтах. Однак містилася також і заява про капітуляцію, тон якої був далекий від каяття: “Починаючи з півночі, зброя на всіх фронтах замовкла. За наказом грос-адмірала (Карла Деніца – Ред.) вермахт припинив боротьбу, що стала безглуздою. Тим самим закінчилося майже шестирічне героїчне єдиноборство. Воно принесло нам великі перемоги, а й важкі поразки. Німецький вермахт під кінець з шаною поступився величезній перевазі противника в силах. Німецький солдат, вірний своїй присязі, віддаючи себе до кінця своєму народові, зробив те, що не забудеться у віках”, – вважали на той час нацисти. У СРСР указом президії Верховної ради від 8 травня встановили відзначення Дня перемоги 9 травня. До 1947 року цей день був неробочим. Однак потім вихідний 9 травня скасували, а повернули лише 1965-го. Жодних парадів 9 травня протягом 20 років не проводили. Єдиний парад перемоги відбувся 24 червня 1945 року, а наступний – через 20 років.
1950 - проголошено Декларацію Шумана, яка стала першим кроком до подальшого створення Європейського Союзу.
1962 — перший політ в США гелікоптера-крана S-64 Ігоря Сікорського.
2004 - внаслідок підриву вибухівки під час святкових заходів з нагоди Дня перемоги вбито президента Чечні Ахмата Кадирова. Вибухівка спрацювала на трибуні стадіону, де він був. Згідно з офіційними даними, тоді загинули семеро людей, ще понад 50 отримали поранення. Винних у вбивстві досі не назвали.
2022 - президент США Джо Байден підписав закон, відомий як “Ленд-ліз для України”.