У музеї "А Ідіше Нешуме", що перекладається як "Єврейська душа", завершується формування експозиції "Голокост в Дніпродзержинську (Кам’янському)".
Про це повідомили в єврейській громаді міста, передає "МІС".
Завдяки великій активності членів громади вдалося створити гідний меморіал, що увічнює пам’ять жертв трагедії. Золотими літерами на стенді записані імена загиблих кам’янських євреїв.
"Щиро дякуємо кожному члену громади, хто зробив посильний внесок у створення меморіалу з увічнення пам’яті жертв трагедії єврейського народу, – зазначають у громаді. – Також нагадуємо, що для нас важлива будь-яка інформація стосовно Ваших рідних. В нас є можливість відсканувати та повернути Вам оригінали документів та світлин".
Членів єврейської громади, які перебувають за межами України, теж закликають приєднуватися до збору фотографій, документів тощо, аби цінна інформація не була втрачена. Матеріали слід надсилати на електронну адресу school.oravner@gmail.com
Сьогодні минає 83 роки від часу однієї зі скорботних сторінок історії міста. 9 січня 1942 року нацисти зібрали кам’янських євреїв у тодішній школі № 25 (нині в цій будівлі – спецшкола “Гармонія”) та під приводом “евакуації” доправили їх нібито на станцію Баглій, а насправді – до недобудованого коксохімічного заводу, де розстріляли. Трагедії “Дніпродзержинського Бабиного Яру” присвячено однойменну картину художника Миколи Федоровича Косинського, розташовану в центрі експозиції.