Сланець – природний камінь, що демонструє унікальну структуру та високі технічні характеристики. Його часто використовують у будівельній промисловості. Але, це не єдина галузь, де можна зустріти цей матеріал.
На сьогоднішній день існує кілька основних видів сланцю, і кожен із них зміг знайти себе у різних галузях. Його нерідко використовують у хімічній промисловості, а також застосовують для виготовлення електротехнічного інвентарю.
Основні види гірської породи
Сланцева порода може мати різну структуру. І цей факт зробив її затребуваною у різних галузях. Кожен вид породи застосовують у різних напрямках.
Камінь є матеріал, що складається з окремих пластів, які були спресовані під високим земним тиском. Кожен шар може мати різні мінерали, які ніяк не відносяться до гірської породи. Як стверджують вчені, каміння утворювалося під дією вулканічного руху.
Чорний гірський камінь часто називають "плитняком". Це плита сірого кольору із неповторним блиском. Цей матеріал часто використовують для оздоблювальних робіт.
А ось сірий сланець який завдяки своїм високим технічним показникам може прослужити дуже довго, поділяється на кілька видів. А залежить все від того, які мінерали входять до його складу:
- сланець крем'янистий. До його складу в основному входить кварц та халцедон. Це тонкий, але досить щільний пласт. Він може бути сірим, чорним, червоним та зеленим. Фото можна подивитися на сайті https://kievstone.com.ua/slanec-cherepyca/. Дуже часто такий сланець називають роговим каменем. Його структура обумовлена вмістом глинистої домішки;
- сланець хлоритовий. Багато фахівців називають його незвичайним каменем, а все тому, що він має неповторний блиск. Найчастіше він зустрічається у зеленому кольорі, а до складу входить хлорит;
- сланець слюдяний. Це видозмінений мінерал. Він має кристалічну структуру, а склад наповнений слюдою та кварцем. Сланець має вигляд застиглої глиняної породи. Саме тому він і отримав таку назву. Цей камінь вважається одним із легкозаймистих. У будівельній галузі його використовують досить рідко, адже він не демонструє достатньої міцності. Він може бути різних відтінків, але найчастіше зустрічається у чорному чи сірому кольорі. Найбільш поширеним є слюдяний сланець графітового відтінку;
- сланець глинистий. Це досить твердий матеріал, який найчастіше зустрічається у чорному відтінку. Іноді можна зустріти червону чи зелену гірську породу. Свою унікальність камінь набув завдяки тому, що до його складу входить слюдисто-хлоридний компонент. Цей матеріал демонструє високу стійкість до підвищеної вологості.
Порівняно з іншими каменями, сланець досить міцний та ефективно відштовхує вологу. Цими чинниками і зумовлено його широку сферу застосування. Покриття та вироби з цієї породи прослужать вам дуже довго, а завдяки унікальній структурі, яка демонструє властивості самоочищення.