Консультація

Оформлення постійного догляду за літньою людиною: деякі юридичні нюанси

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 05/30/2023 - 07:12

Нещодавно юристка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Марія Ємельянова в рамках проекту надання юридичних консультацій для населення опублікувала статтю під назвою «Оформлення догляду за особою з інвалідністю або похилого віку» (https://legalaid.gov.ua). Розповімо про це більш детально.

Опікунство або постійний догляд за людиною похилого віку?

Статус члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України: як отримати

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 05/29/2023 - 07:19

16 травня цього року завідувач сектору «Канівське бюро правової допомоги» Олена Васильченко в рамках проекту надання юридичних консультацій для населення опублікувала статтю під назвою «Порядок отримання статусу члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України»(https://legalaid.gov.ua). Розповімо про це більш детально.

Хто належить до сімей загиблих Захисників і Захисниць України

Порядок виконання судових рішень про стягнення аліментів — Мін’юст роз’яснив важливі нюанси

Надіслав: slavkin1 , дата: пт, 05/26/2023 - 07:53

16 травня цього року Міністерство юстиції України опублікувало на власному веб-порталі (https://minjust.gov.ua) важливе роз’яснення щодо порядку виконання судових рішень про стягнення аліментів в умовах воєнного стану. Про це розповімо зараз більш детальніше. 

Виконання судових рішень про стягнення аліментів в умовах дії воєнного стану

Нотаріальні дії в дипломатичних представництвах та консульствах України: Міністерство юстиції роз’яснює

Надіслав: slavkin1 , дата: ср, 05/24/2023 - 07:28

12 травня цього року Міністерство юстиції України опублікувало на Урядовому порталі (https://www.kmu.gov.ua) важливе на цей час роз’яснення щодо здійснення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульствах України за кордоном. Про це розповімо зараз більш детальніше. 

Якщо перебуваєте за кордоном і потрібно вчинити певну нотаріальну дію

ДТП за кордоном: про особливості врегулювання розповіли в МТСБУ

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 05/23/2023 - 07:21

На початку травня цього року на офіційному сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) (https://mtsbu.ua/ua) з’явилась корисна інформація щодо особливостей врегулювання ДТП за кордоном. Розповімо про це більш детально. 

Наявність міжнародного страхового сертифікату «Зелена картка» обов’язкова

Стягнення аліментів, якщо один з батьків за кордоном: роз’яснення від адвоката

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 05/22/2023 - 07:26

5 травня цього року новинний розділ юридичного інтернет-порталу «Юрліга» (https://jurliga.ligazakon.net) оприлюднив статтю члена Ради Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права адвоката AGA Partners Олександра Губіна під назвою «Як стягнути аліменти, якщо один з батьків за кордоном: юридична консультація».Познайомимо наших читачів з корисною юридичною консультацією досвідченого фахівця в області сімейного права.

Юридичні механізми міжнародного стягнення аліментів

Чи можна продати житло, успадковане неповнолітнім, без дозволу органів опіки та піклування: роз’яснення юриста

Надіслав: slavkin1 , дата: пт, 05/19/2023 - 07:11

12 травня цього року завідувач Барвінківського бюро безоплатної правової допомоги Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокат Олександр Пісковський в рамках проекту надання юридичних консультацій для населення опублікував статтю під назвою «Чи можна продати житло, успадковане неповнолітнім, без дозволу органів опіки та піклування»(https://legalaid.gov.ua). Розповімо про це більш детально.

Оплата послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги: рішення Кабмину

Надіслав: slavkin1 , дата: чт, 05/18/2023 - 07:16

10 травня цього року Міністерство соціальної політики України на своєму офіційному веб-сайті (https://www.msp.gov.ua) опублікувало інформаційне повідомлення «Уряд запровадив механізм “гроші ходять за дитиною” при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки за рахунок бюджетних коштів». Про що йдеться в цьому повідомленні, розповімо в цій публікації.

Нове важливе рішення уряду в соціальній сфері

На Дніпропетровщині мобільні бригади проконсультували майже півтори тисячі мешканок з питань репродуктивного здоров’я

Надіслав: ilona , дата: ср, 05/17/2023 - 11:09

Консультують з питань репродуктивного здоров’я, планування сім’ї та засобів контрацепції. На Дніпропетровщині працюють спеціальні мобільні бригади. Фахівці одного із медзакладів виїжджають до мешканок віддалених громад. За чотири місяці оглянули майже півтори тисячі людей. 

Проведення дистанційного засідання суду: яка процедура існує в умовах воєнного стану

Надіслав: slavkin1 , дата: ср, 05/17/2023 - 07:46

24 квітня цього року на офіційному сайті «Судова влада України» (https://court.gov.ua) було опубліковано цікаве інформаційне повідомлення: «Корисна інформація: проведення дистанційного засідання суду». Господарський суд Одеської області нагадав про можливість участі у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку з метою безпеки та для економії вашого часу на поїздки до суду, що дає змогу не виходячи з дому приймати участь у судових засіданнях.Про це розповімо більш детальніше. 

Яка процедура?