радіація

У Кам'янському вирішують ситуацію з радіаційно забрудненою територією на колишньому ПХЗ

Надіслав: ilona , дата: вт, 04/02/2024 - 15:19

Сьогодні мер Кам’янського Андрій Білоусов брав участь в розширеній координаційній нараді щодо обговорення розробки та прогресу проєктів, які виконуються міжнародними організаціями для колишнього виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод».

У Кам’янському буде нове хвостосховище радіоактивних відходів

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 12/05/2023 - 06:57

Причому держпідприємство «Бар’єр» має намір побудувати його неподалік від Свято-Миколаївського храму ПЦУ у Тритузному.
Повідомляє представник храму Віталій Бажин:
«Слава Ісусу Христу. "Бар'єр" готує нове хвостосховище радіоактивних відходів. Яке планується розташувати за 470 метрів від нашого храму. Потрібен розголос».
 

У Кам’янському встановили радіаційний гамма-монітор

Надіслав: ilona , дата: чт, 10/26/2023 - 13:50

Завдяки співпраці Дніпровського державного технічного університету з обласним Гідрометцентром за підтримки міського голови на території першого корпусу ДДТУ, де знаходиться кафедра екології, встановлено німецький автономний гамма-монітор GammaTRACER Spider (Saphymo), який розроблений для забезпечення потреб служб екстреного реагування в надзвичайних ситуаціях при радіаційній небезпеці.

Смертельна небезпека в Кам’янському районі

Надіслав: slavkin1 , дата: нд, 10/08/2023 - 17:50

У місті Жовті Води Дніпропетровської області зростають показники смертності через радіаційне забруднення.Про це пише народний депутат Дмитро Чорний.
«Подав пропозицію до ДержБюджету-2024 щодо виділення 10 млн грн на виконання заходів щодо радіаційного та соціального захисту населення міста Жовті Води
На жаль, невидима небезпека в місті нікуди не зникла і радіаційна забрудненість продовжує впливати на рівень захворюваності мешканців.

Історія «радіаційної» помилки в Кам’янському

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 07/11/2023 - 11:22

У понеділок вдень сенсаційна звістка облетіла Кам’янське – нібито Павлоградський хімзавод (скорочено ПХЗ) має намір розпочати в нашому місті будівництво сховища для відходів ядерного виробництва. 
Цю новину розповсюдило відоме київське Інтернет-видання. Одразу ж у Кам’янському виникли питання – навіщо у нашому місті, де й так є такі сховища та чимало заражених радіацією предметів і площ на території колишнього Придніпровського хімзаводу (скорочено теж ПХЗ), будувати чергове небезпечне звалище?

Щодо радіаційного сховища в Кам’янському

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 07/11/2023 - 08:14

Інформацію про можливе будівництво сховища радіоактивних відходів надав мер Андрій Білоусов.
«Ніч у Кам’янському минула з тривогою. Надзвичайних подій не зафіксовано. 
Шановні мешканці Кам’янського! Стосовно новини, яка вчора з’явилася на сайті «Укррудпром» щодо будівництва державним підприємством «Павлоградський хімічний завод» нового сховища у нашому місті для радіоактивних відходів. 
Скоріш за все, видання помилилося з назвою підприємства. Йдеться про ДП «Придніпровський хімічний завод» м. Камʼянське, а не м. Павлоград. 

Кам’янчан закликають бути готовими

Надіслав: slavkin1 , дата: ср, 07/05/2023 - 14:00

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак звернувся до мешканців області щодо можливого вибуху на Запорізькій АЕС.
«Ми пережили непросту ніч. Знаю, було багато хвилювань через можливий теракт росіян на Запорізькій АЕС. Нині у нас все добре. Радіаційний фон у нормі. 
Але ворог не має ані совісті, ані здорового глузду. Загроза існує. Тому слід бути готовими. 

Камʼянчанам на замітку: тривожна валізка для евакуації із зони радіаційної аварії

Надіслав: ilona , дата: ср, 07/05/2023 - 08:48

У разі вибуху на ЗАЕС мешканці потенційної зони радіаційної аварії мають бути готовими до можливої евакуації.

Якщо органи влади офіційно повідомили про радіаційну аварію, залишайтеся в приміщенні або дістаньтеся приміщення якомога швидше. Слідкуйте за подальшими повідомленнями та дотримуйтеся інструкцій від влади. 

На випадок, якщо вам буде рекомендовано евакуюватися, зберіть у валізу чи наплічник:

У Кам’янському в металобрухті знайшли радіоактивні об’єкти

Надіслав: ilona , дата: пт, 06/30/2023 - 11:08

Двоє кам’янчан наражали на небезпеку себе та інших, пересуваючись містом з радіоактивними елементами, які вони здавали на металобрухт. Про це повідомила “Міська інформаційна служба” з посиланням на департамент екології та природних ресурсів міської ради.